Напевне, чи не кожен з нас десь чув, читав, чи просто думав, що можна завагітніти не в період овуляції. Я теж читала, чула від знайомих подібні слова. Здавалося б, якщо існують люди, у яких відбувся подібний факт, то чому сумніватись? Овуляція мала відбутися в один день, а вагітність настала за певний період до чи після неї. Вагітність не в овуляцію? Виходить, що так.
А от і не так. Кожен раз, як я бачу чи чую подібні слова, так і хочеться сказати «Ваш лікар написав дисертацію, опираючись на ваш випадок? На Нобелівську премію не претендує?». Звучить як сарказм, а насправді, якби в природі відбулось подібне явище, то на її основі можна було би і наукову роботу зробити, і на премію Нобеля претендувати. Чому? Насправді все дуже і дуже просто. Щоб зрозуміти цей факт для початку нам потрібен звичайний шкільний підручник з анатомії, для мене це буде за 9 клас (згідно нової програми не знаю). І на його сторінках десь повинно бути написано, що для зачаття потрібна дозріла яйцеклітина і сперматозоїд. Момент дозрівання яйцеклітини, вихід її із фолікула, просування до фаполієвій трубі аж до матки – весь цей період являється сприятливим для запліднення, яйцеклітина готова прийняти сперматозоїда і триває він 12-24 години (залежно від довжини циклу). І все. Потім яйцеклітина просто стає непридатною для запліднення, вона постаріла і уже не здатна виконувати свою функцію за призначенням, скільки б сперматозоїдів з нею не зустрічались. Вважайте, що її життя рівне життю людини. І після смерті, як зупинилось серце і уже не функціонує мозок, ніщо не зможе повернути її до життя. Аналогічно як і в період до овуляції – бігають сперматозоїди по трубах, а там ще немає яйцеклітини, не дозріла вона, не вийшла з фолікула – що могло запліднитися? З чого утворився ембріон? Сам по собі сперматозоїд, чи сама яйцеклітина не мають можливості перетворитися у нове життя, а для цього потрібна дозріла яйцеклітина, тобто овуляція, і сперматозоїд. Тому завагітніти до чи після овуляції – це фантастика! З нічого получилась дитина! Тому, коли комусь лікар говорить про подібне явище і не вбачає у ньому нічого надзвичайного, тікайте від такого лікаря до спеціаліста, який зробить прорив в медицині. Ще ви на тому заробите)
У чому ж полягає особливість таких ситуації? А відповідь проста – хтось просто не вміє оперувати поняттями. Овуляція – це не просто період в середині циклу, це конкретний день дозрівання яйцеклітини. І в ідеалі він припадає на середину циклу. Але я повторювала безліч разів – організм – це механізм, і йому властиво піддаватися впливу різноманітним факторам від хвороби, прийому антибіотиків, повсякденного стресу чи зміни ваги, для прикладу. І овуляція настає не на день, як зазвичай, а на  17, 21 чи навіть на 7. Гормональні збої – це процес, який не завжди проконтролюєш і відслідкуєш. І тому жінка не завжди може бути 100% впевнена у тому, що овуляція прийде пізніше чи раніше очікуваного терміну.  Тому коли мені пишуть запитання про затримку я так заздрю тим дівчатам, бо видно, що вони звикли до регулярного циклу, і не знають, що таке тиждень до очікуваного дня, чи тиждень після, чи як плануєш одне, а виходить інше.
Ще один немало важливий факт – тривалість життя сперматозоїдів. Після статевого акту з еякуляцією сперматозоїди ще до тижня часу можуть блукати і вичікувати зустрічі є яйцеклітиною. Вони ж чоловіки, звикли чекати на жінок)))) І якщо статевий акт відбувся до овуляції, то саме запліднення має шанси статися уже в інший день.
Ну і не усі спеціалісти є спеціалістами.  На жаль, наша медицина ще не дійшла до жорсткого відбору медперсоналу, змінімізувався ризик помилок. Бо я чула не раз про лікарів, які вели вагітність, чи є УЗД-спеціалістами, і суттєво помилялися, не могли правильно визначити термін, чи не знали, що існує пізня чи рання овуляція. Чи існує ряд випадків, коли малятко розвивається всупереч книжкам – хоче воно важити і мати ріст більший-менший, аніж належить йому. І не варто зразу кричати, що це патологія. Це медицина, яка ніколи не досягне свого апогею у розвитку. Просто за такими випадками варто більш уважніше слідкувати.
Вагітність без овуляції – це нонсенс. Варто не просто знати поняття, а його суть і можливі винятки. Щоб потім не траплялися непорочні зачаття.

Авторська стаття.