Однією з поширених тем, якою цікавляться сучасні підлітки, є тема інтимних відносин, а також віку, коли вже можна починати займатися цим. Але мало хто обговорює дану проблематику і навіть наважується заговорити взагалі, віддаючи перевагу мовчки шукати інформацію в Інтернеті, яка, повірте моєму досвіду, часто не відповідає реальним подіям. Хтось поширює мережею відомі міфи, на які ведуться багато читачів, а потім розгублюються, коли не виходить так, як хтось десь написав. Адже ніхто не перевіряє достовірність цієї інформації, ніхто не несе за неї відповідальність, і навіть коли ти знайдеш те, що не відповідає дійсності, то добитися спростування не менш важко, особливо на аматорських сайтах.
Або ж інформація добре захована. Те, про що я розповім сьогодні, я збирала два роки, вивчаючи не тільки добре індексуючі сайти в Інтернеті, але і збираючи по крихтах інформацію на форумах і в інших джерелах. Штовхнули мене на написання цієї статті ряд подій. До них можна віднести знову ж обговорення цього питання на форумах і сайтах, де кожен ховається за ніком і аватаркою, і, не дай Бог мене впізнає хто із знайомих, з хвилюванням набирає повідомлення, отримуючи не завжди адекватну і виразну відповідь. Днями я прочитала книгу про секс, написану для 12-річних підлітків і залишилася нею не надто задоволена. Адже в дуже загальних фразах написано хоча і правильно, проте не враховано БЕЗЛІЧ дрібниць, які можуть відігравати більшу роль, ніж загальновідомі речі.
Не буду продовжувати переливання з пустого в порожнє, і приступлю до самої суті питання. Коли ж таки можна? Немає універсальної формули, яка б вивела ідеальний вік для всіх, або для кожного окремо. Немає конкретного віку, після якого вже «можна». Пам'ятайте, що той вік, який у вас прописаний у паспорті, може відкрити вам дозволи лише на ті речі, які обмежені законодавством, і він вам не скаже «Тобі вже 18. Вперед!». І лише в одному випадку він таки створює перешкоду, на яку мало хто звертає увагу. Але про це пізніше.
Якщо ви сумніваєтеся, чи варто це робити, то потрібно пам'ятати, що є дві категорії, за якими можна розібратися в собі. Це психологічна і фізіологічна готовність. Про першу, напевно, вже багато хто чув і знає, що поки не відчуваєш психологічної готовності, поспішати не варто. Не треба кидатися у вир з головою, вибивати клин клином, переступати через себе. Все це відіб'ється на вашому психологічному стані і відношенню до інтимного життя взагалі. Події можуть розвернутися так, що ви будете відчувати огиду до статевого акту, геть відіб'єте бажання навіть думати про це, народиться страх або невпевненість. І багато інших речей, які надалі далеко не позитивно відіб'ються на вашому боці потаємного. Коли ж ви будете готові? Повірте, ви самі це відчуєте і зрозумієте, що готові зробити крок на зустріч своєму коханому. Не хочу навіть чути цих «Він хоче і вимагає .. » та інше. Ну і що з того, що хоче ? Я ось Лексус хочу, по світу поїздити, зрозуміти, чому у мене такі складні відносини з людьми, але я ж нікого не схиляю до виконання моїх бажань. А від стриманості ще ніхто не помер. Хотілося б написати пару рядків про самі взаємовідносини між хлопцями і дівчатами, але я вже відійду від головної теми, тому про це якось іншим разом.
З психологічною готовністю розібралися. Усі сумніви залишилися позаду, розуміємо, що готові до вирішального кроку, але на шляху стоїть ще одна перепона - вік. Тим, хто вже дорослий згідно законодавства, начебто можна і не читати, але все ж навіть для загального розвитку ознайомтеся. А ті, хто ще являється підлітком, почитайте уважно.
Згідно статистики тільки 35 % підлітків у віці 16 років залишаються незайманими. Мене цей факт дуже засмучує. Я не можу зрозуміти чому всі так квапляться подорослішати і спробувати забороненого плоду. Це проблема сучасного виховання та освіти, які не можуть донести, що під час статевого дозрівання, викиду гормонів з'являються подібні відчуття і бажання, і це нормально, але потрібно вміти ними впоратися, а не піддаватися спокусі. Знову ж я хочу Лексус, але не біжу грабувати банк. Ясно чому всім, а ось чому не варто вступати в інтимні стосунки так рано, зрозуміло не всім.
Моя позиція така, що все-таки до 18 років з точки зору фізіології варто почекати. Це я і спробую детально роз'яснити. Далі я наведу перелік прикладів і варіантів, які виступають за стриманість. Не треба мені викрикувати, що щось з цього дурість і неправда. Я особисто нічого сама не придумала і не нафантазувала. Все це або позиція суспільства, облаштована на особистих поглядах, або медичні застереження, або психології взаємин. Щоб все було зрозуміло, будемо називати все своїми словами.
1 . Статеві органи ростуть і розвиваються разом з нашим організмом. У дівчат вони захищаються дівочою плівою (ні, це не просто анатомічна особливість організму і просто зайва деталь) від негативного впливу, насамперед механічного і різних інфекцій. А як вони можуть правильно розвинутися, якщо схильні до пошкоджень? Всі ми бачили немовлят і знаємо, що з тім'ячком потрібно обережно поводитися, поки воно не затягнеться. Тут така ж ситуація. Уявіть, що ви нехтуєте цим правилом. Дівчата, вам в майбутньому дітей теж потрібно народжувати, а якщо ви зараз порушите репродуктивну функцію, потім може і не будете навчені. ЕКО, сурогатне материнство і навіть звичайне лікування дуже дороге, а ці гроші можна буде на щось інше витратити.
2 . До 18 років також росте і розвивається весь організм. Якщо статеве життя у дівчинки почалося до його остаточного формування, головний мозок дає команду «підготувати її стати матір'ю». Всі резерви тепер спрямовані на те, щоб підготувати дівчину до ймовірної майбутньої вагітності, навіть якщо вона і не настане. Вже не настільки активно розвиваються інші системи і функції.
3 . А правда ми боїмося піти до лікаря на консультацію, особливо в настільки делікатному питанні? В ідеалі, дівчина, яка почала інтимне життя, повинна ставати на облік в ЖК і там спостерігатися, щоб запобігти хворобам або ускладненням. А тепер давайте уявімо, що трапився перший статевий акт, і у дівчини виявилася кровотеча ( таке може статися і після 18 років), стався розрив м'язів, потрібне хірургічне втручання. І що? А треба здаватися мамі, їхати в лікарню, поки кровотеча не рясне і ви ще при свідомості. І не треба сподіватися, що пройде. Звичайне невелика кровотеча, викликане розривом пліви пройде, а м'язи самі не загояться і не затягнуться. Поки що хірурги після оперативних втручань таки накладають шви, а не залишають все з надією «якось воно саме затягнеться».
4 . Кримінальна відповідальність. За інтимні стосунки з неповнолітньою можуть загрожувати кримінальна відповідальність для молодої людини. Хлопець підпадає під цю статтю, і ви його до цього схиляєте. Гаразд, якщо ви не будете писати на нього заяву. Добре, якщо через місяць у вас весілля. А якою може бути реакція ваших батьків, якщо весілля таки не передбачається? Раптом подібна звістка їх настільки неприємно здивує, що вони подадуть заяву, а вас поведуть до лікаря, і там ви вже не розповісте історію про те, що неправильно користувалися тампонами. Не знаю тонкощів у подібній справі, тому поверхово описую ситуацію. Думаю, юристи більш детальніше вам про це розкажуть.
В українському законодавстві гримнули зміни (якщо таки гримнули, бо я абсолютно не встигаю слідкувати за законами). Тепер немає певного віку, після якого можна. Можна і в 12, якщо спеціальна медкомісія затвердить, що ви до цього готові. Отже, є заява, а тепер  щоб врятувати свого хлопця, треба довести іншим, що ви вже доросла. Неприємна для себе подібна тяганина, і для інших привід для обговорень. Не думаю, що такі складні рухи варті того, щоб потім ходити по судах і доводити свою дорослість. А всього на всього варто було просто посидіти за партою і удосконалювати свою грамотність.
5 . Дуже часто молоді дівчата, які почали інтимне життя в ранньому віці, розходяться зі своїм хлопцем. Дівчатка, кожному люблячому хлопцю буде приємно знати, що дівчина себе берегла для нього одного, а не в 14 років віддалася захопленню. І якщо ви чуєте, що хлопцю краще нецнотлива дівчина, він не гідний він вашої уваги. Дуже відомий факт, що діти схожі на першого сексуального партнера матері. От ви зустрілися, переспали і розбіглися. Вам хочеться, щоб ваші діти були схожі на чоловіка, або хлопчика, з яким сиділи за однією партою?
6 . Здоров'я. Навіть якщо ви і захищаєтесь від венеричних захворювань, ризик заразитися все одно залишається. Давно по світу прокотилися шокуючі заяви, що презервативи не захищають на 100 % від венеричних захворювань. А в підлітковому віці ви просто на огляд боїтеся прийти, а тут ще й лікуватися потрібно, і від мами вже не приховаєш цей факт. Запускати хворобу - собі дорожче.
У майбутньому може з'явитися і позаматкова вагітність, і постійні викидні, і патології. А все це має зв'язок з ранньої статевим життям теж. Хтось колись замислювався над тим, чому такий високий відсоток безпліддя? Ні? Статистика показує, що саме раннє статеве життя і призвело до того, що в майбутньому 20 % жінок не можуть стати біологічними матерями. Тільки 20 %! Кожна п'ята пара офіційно не можуть стати повноправними батьками. А скільки таких, хто просто не стає на облік, що не звертає увагу або навіть не знає.
Рак шийки матки. Знаємо, що це таке? Ні, тоді Гуглимо. Ця хвороба щороку забираємо безліч життів і наражає на небезпеку здоров'я сотні жінок, а лише тому, що вони не думали про це раніше. Зараз планується вакцинація від цієї хвороби, але вона буде ефективною лише в тому випадку, коли вакцину введуть ще незайманим дівчатам.
7 . Небажана вагітність. Ми підійшли до самого відомого факту, з якого починається мало не кожна лекція про статеве виховання, але поки я опустила цей факт, щоб звернути увагу на більш серйозні речі. Єдиним способом контрацепції, який дає 100 % захист від небажаної вагітності є утримання. Всім відомі презервативи дають лише 85 %, ОК - 95 %. Як бачите, не застрахований ніхто. А чи готові ви зараз мати дітей? А потягнете цю відповідальність? Зможете дітей поставити на ноги? Дати їм освіту і роботу? Належне виховання? Дівчата, чи є гарантія, що ваш хлопець не відвернеться від вас, дізнавшись про своє батьківство? Чи зможете ви батькам поглянути в очі і повідомити про своє материнство? Дайте собі відповіді на ці питання. Багато хто може мені кинути «зробимо аборт». Ось тут мені хочеться включити функцію вихователя і поговорити про мораль, але не буду, щоб не розгортати дискусію. Скажу лише, що безслідно це може і не пройти. І в більшості випадків не проходить. А тепер на хвилинку уявіть, що такою дитиною виявилися ви, і навіть не встигли зробити відчутні перші рухи, коли вас розірвало на шматки під час аборту. Вважаєте, що краще було так і зробити? Тоді вам не цю тему треба читати.
А знаєте, що краще виносити і народити дитину, ніж зробити аборт ? Часто буває саме так, враховуючи особливості організму. Багато хто стверджує, що краще зробити вакуум, ніж піддавати свій організм настільки серйозному випробуванню, як вагітність. Але в 30-ті роки ХХ століття, коли завагітніла 6-річна дівчинка, лікарі вирішили, що безпечніше їй буде родити, а не зробити аборт.
Я вагітність часто порівнювала з запущеним механізмом чи їздою на велосипеді. От, уявіть, що ви їдете по дорозі, і раптом зіткнулися з якоюсь перешкодою та падаєте. Наслідки падіння можуть бути різними – від звичайного розвитого коліна і до перелому чи струсу мозку. Так же і з вагітністю. Якщо різко зупинити цей запущений механізм, можуть статися непередбачувані наслідки, які з часом заберуть у вас можливість стати батьками.
І невеликий приклад з реального життя. Дівчинка 14 років, виховує мама її одна, у неї є хлопець, з яким вона не в дуже хороших відносинах - бувають сварки, непорозуміння, образи, але все ж залишається з ним. І ось в один прекрасний день вона дізнається, що вагітна. Більшість радять їй робити аборт, щоб не ламати собі життя. І вона йде в лікарню, УЗД ... двійня. Одну дитину складно підняти, а тут двох . Їй забороняють переривати вагітність, і вона зберігає своїх малюків. Так, далі їй буде дуже складно, бо обидва молодих батьків ще навчаються, покладатися тепер можна лише на майбутніх бабусь-дідусів, які теж не розкидаються грошима. Вони прорвуться, але буде дуже складно. Потім постає питання, чи зможе вона добре виховати цих дітей і вистоїть осуд з боку суспільства. Сподіваюся, що в її світогляді щось зміниться в кращу сторону.
Зараз стало модним стати матір'ю в такому юному віці. Я навіть знаю випадки про планувати вагітність в 9 класі. Але тільки коли є на кого покластися.
8. Релігія. Скажу кілька слів про те, що деякі релігії світу проти сексу до шлюбу, і цей факт треба як мінімум прийняти. А не твердити, що це нерозумно, а тільки прийняти. Ми самі вправі вибирати для себе релігію і відповідати її твердженнями, тому не варто когось принижувати лише через те, що у нього подібна позиція .

Ви мені можете кинути у відповідь, мовляв, стільки людей починають рано статеве життя, і нічого з вищезгаданого з ними не траплялося. І що я тільки дарма перебільшую, нав'язуючи свої думки, і взагалі всі мої слова - повна маячня, так як світ вже давно починає інтимне життя в 12-13 років. Гаразд, комусь і правда щастить, когось все це обходить стороною, але не факт, що й вам пощастить. А ви й правда впевнені, що нічого їх не характеризує? Адже як я говорила вище, про це не прийнято говорити і поширюватися, та й хто стане розповідати на кожному кроці, що довелося звертатися до лікаря з якимись наслідками? Або залишилося психологічне незадоволення? Максимум ви про це почуєте на форумі, де можна сховатися під чужим ніком і аватаркою. А хіба це добр , що так рано діти стають дорослими? Це на краще? Замість того, щоб удосконалюватися, творити, вчитися, час витрачається на зовсім інші справи, на помилки, про які потім жаліє більшість.
Я не ваша мама , вчитель і навіть не авторитет, якого потрібно слухатися в обов'язковому порядку. Я тільки хочу піднести ту інформацію, яку повинен знати кожен підліток, і вже сам розпоряджатися своїм життям. Пам'ятайте, що багато з вас ще не можуть самостійно себе забезпечувати і забезпечити сім'ю. Пара років нічого не змінить, а тільки зміцнить ваші стосунки. Удачі!

Авторська стаття