Твій світ

Твій світ

Объявление

Новий соціальний проект, спрямований на пропаганду здорового життя, вирішення проблем повсякденного і особистого характеру. У нас немає сухих статей, які пропагують теорію. У нас цікаві і пізнавальні статті, поради, перевірені досвідом інших, переконливі факти. У нас є все, що вас цікавить, а якщо немає, то буде. Твій світ - зроби свій світ кращим

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Твій світ » Цнотливість » Наслідки ранніх статевих відносин


Наслідки ранніх статевих відносин

Сообщений 1 страница 7 из 7

1

Уже всем давно известно, что среди теперешних выпускниц лишь единицы остаются девственницами. И очень трудно сказать, почему так происходит. Что это: падение нравов или результат акселерации?
Сегодня, этими цифрами мало кого удивишь. Даже наоборот. Девочки хотят, как можно раньше лишиться невинности и стать "большими".
Ну что ж, если ты решила попрощаться с беззаботным детством и вступить во "взрослую" жизнь, тебе стоит подумать о дальнейших последствиях. Возраст, в котором вы начнёте половую жизнь определяете только вы сами. Но вы должны помнить, что проблемы, которые возникнут впоследствии раннего начала половой жизни, решать тоже будете только вы сами.
Ведь как ужасно наблюдать, когда 14 летняя девушка в кабинете гинеколога задаёт врачу вопрос: "Это уже мой второй аборт, правда, что он может плохо сказаться на моей фигуре?"
Девушка даже не представляет о чём идёт речь! О какой фигуре можно говорить, если под угрозой её будущее и здоровье? Ведь третьего аборта может и не быть. Ведь искусственное прерывание беременности весьма опасно для женщины. Мало кто знает, что причина смерти трети женщин - именно аборт! Я уже не говорю о различных воспалениях, неврозах, психических расстройствах (да и такие бывают) и бесплодии! И сколько таких девушек, которые из-за своей глупости в молодости не могут устроить свою личную жизнь. Часто это является причиной разводов и очень большой жизненной трагедией.
Отдельно стоят венерические заболевания, которые очень легко передаются половым путем, а вылечиваются с огромным трудом. Причём эти болезни поражаю не только мочеполовую систему(генитальный герпес, чесотка, трихомо-ниаз, микоплазмоз и др.), но и остальные системы организма (ВИЧ-инфекция, гепатит В, сепсис новорожденных и др.) Заражения этими болезнями чаще всего происходит из-за беспорядочной половой жизни, поэтому лучше вступай в контакт с постоянным партнёром, иначе ты рискуешь подхватить очень неприятную болячку. Даже если тебе очень быстро надоедают мальчики, это не значит, что надо спать с кем не попади. Это лишь ещё одно доказательство того, что ты не встретила свою настоящую любовь.
Кстати, забыла упомянуть раннюю беременность. Она является самой настоящей трагедией для девушки (ну и для парня - если он от тебя не «смоется», после того как ты расскажешь ему эту новость). Ранняя беременность это сильнейший стресс, как физический, так и психологический. А потом ещё это страх перед родителями (как им об этом сказать?), боязнь стать изгоем в обществе (на меня все будут показывать пальцем) и страх перед будущим.
Основные правила:
# Помни, о том, что необходимо предохраняться, даже если всё происходит только по любви. Ведь ранняя беременность может стать самой настоящей трагедией для молодых! Способов контрацепции множество, но самые надёжные средства это презервативы и оральные контрацептивы (их назначает врач).
# Если возникло подозрение на беременность - ни в коем случае не тяни, а иди к врачу. Гораздо безопаснее сделать мини аборт.
# При первых признаках венерических заболеваний СРОЧНО обследуйся. Сейчас повсюду множество анонимных кабинетов, где проводят полное обследование.
Чем раньше начнёшь лечение, тем результат будет успешнее!

Джерело

0

2

Від ранньої втрати невинності можуть виникнути сексуальні проблеми

Люди, що почали статеве життя раніше чи пізніше 17-18 років, піддаються більшому ризику розвитку сексуальних проблем у подальшому житті.

Дані, отримані американськими вченими з Колумбійського університету в Нью-Йорку, згідно з їх словами, кидають тінь сумніву в доцільності програм з пропаганди сексуального стриманості в американських школах.

Використовуючи дані з опитування 8000 повнолітніх американців 1996 року, вчені з'ясували, що ті, хто почав займатися сексом в порівняно юному віці, з більшою ймовірністю інфікувалися венеричними захворюваннями, а також мали високе число статевих партнерів і випадки сексу під впливом алкоголю.

Здебільшого сексуальні проблеми відчували молоді люди чоловічої статі, які включали в себе труднощі з ерекцією й досягненням оргазму.

Автор дослідження доктор Тео Сенфорд говорить, що причини того, що ранній і пізній початок сексуального життя надає настільки негативний вплив, поки не ясні, але вже зрозуміло, що програми сексуального стриманості в школах не приносять очікуваного ефекту.

«Відкладання втрати невинності можуть створити ризик здоров'ю, перешкоджаючи розвитку емоційних, пізнавальних та міжособистісних навичок, які необхідні для задовольняє сексуального життя і загального благополуччя», - сказав Сенфорд.

У середньому, початок статевого життя в 14 вважається раннім, а в 22 пізнім. Середній вік втрати невинності у більшості американців 17-18.

Джерело

0

3

Вік, у якому дівчатам та юнакам варто починати статеве життя, кожен визначає для себе сам. Тому варто дуже подумати, перш ніж починати, тому що проблеми, які можуть виникнути через ранніх сексуальних відносин, теж вирішувати нам самим.
Двадцять років тому перший сексуальний досвід у дівчат наставав десь у 18-20 років, зараз - в 13-15 років.

Причина цього - і пришвидшення, і нездорові стосунки в сім'ї, і примус з боку партнера.
Хоча треба розуміти, що наявність інтересу до сексуального життя - ще не привід почати її. Дівчина, навіть дуже розвинена фізично, в 13 років залишається підлітком. У неї не сформовані ні ендокринна, ні репродуктивна системи.
практикуючі лікарі, акушери і гінекологи краще за всіх знають наслідки ранніх сексуальних відносин, незапланованих вагітностей, кількість яких серед неповнолітніх постійно зростає. Також відзначається стрімке зростання захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом, СНІДом і вірусними гепатитами.
Рання вагітність - це сильний стрес, який у подальшому позначиться і на психологічному стані, і на сексуальних відносинах. Це і страх перед батьками (як їм про це сказати?), І страх залишитися одній, і нерозділене кохання, якщо хлопець залишається в стороні від її проблем, і невідомість перед майбутнім. Якщо дівчинка зробила аборт - однозначно будуть психологічні проблеми, які треба вирішувати за допомогою досвідченого психолога. Дівчина підсвідомо буде боятися того, що після аборту вагітність може ніколи не настати - і це, звичайно ж, теж буде впливати на її сексуальну поведінку. Статистика стверджує, що 25% жінок після першого аборту мають труднощі із зачаттям. Не менше переживань і у тих, які бояться ще раз завагітніти від ненадійного чоловіки. Ні про яке задоволенні в ліжку тут не може йти мова.
Немає сенсу когось переконувати в необхідності сексуальної освіти молоді, воно дозволить уникнути дуже багатьох неприємностей, допоможе зберегти здоров'я в цілому, і , перш за все, репродуктивне здоров'я. Серед дівчат у віці 14-17 років сифіліс зустрічається в 5 разів частіше, ніж серед юнаків, а у віці 18-20 років у 2 рази частіше. Це свідчить про те, що дівчата раніше, ніж юнаки вступають у інтимні відносини, причому з партнерами багато старше за них.
На жаль, у багатьох сім'ях з дітьми підліткового віку не прийнято говорити на теми планування сім'ї, попередження незапланованої вагітності, про наслідки ранніх сексуальних відносин, у тому числі і про хвороби, що передаються статевим шляхом. Я абсолютно з цим не згодна і вважаю, що, перш за все, батьки повинні займатися сексуальним вихованням дітей. Тільки батьки, маючи свій власний великий досвід, можуть доступно й об'єктивно розповісти дітям про небезпеки та переваги статевого життя.
Якщо ж батьки не наважуються завести розмову на цю тему, існують соціальні програми для висвітлення цієї теми. Міністерством охорони здоров'я України, наприклад, розроблена програма для учнів 8-11 класів середніх навчальних закладів. Її унікальність полягає в тому, що вона базується на питаннях самих підлітків. Серед основних тем: психологія і фізіологія людини, анатомія і фізіологія жіночої та чоловічої статевих систем, психологія сімейних взаємин, шлюбне законодавство та ін
Я сподіваюся, що ця програма допоможе багатьом людям не зробити тих помилок, про які вони можуть пошкодувати.

Джерело

0

4

Останні десятиріччя характеризуються несприятливою демографічною ситуацією, яка набула сталого характеру. Сучасне буття населення України супроводжується глибоким порушенням механізму його відтворення, погіршенням не лише кількісних, а й якісних характеристик.
Особливе занепокоєння викликає відсутність ознак демовідтворення, що створює певну небезпеку для держави [1]. Згідно з останніми даними ВООЗ Україна займає останнє місце серед країн Євросоюзу за показником природного приросту населення [2]. Звичайно, така ситуація зумовлена особливостями репродуктивної поведінки та репродуктивної мотивації населення (системи дій, відносин та психічного стану особи, що спонукає її до потреби в дітях), яка залежить від економічного та соціальнопсихологічного стану населення держави. Суттєве значення у виконанні дітородної функції має і стан репродуктивного здоров"я.
Формування репродуктивної системи - процес тривалий і складний.
Адже, за визначенням ВООЗ, репродуктивне здоров"я - це стан повного фізичного, розумового і соціального благополуччя, а не просто відсутність хвороб репродуктивної системи та її порушень. Здоров"я жінки і його невід"ємний компонент - репродуктивне здоров"я - значною мірою визначається умовами її розвитку в утробі матері, в період новонародженості, дитинстві та підлітковому віці.
А нині, лише за даними офіційної статистики, майже кожна третя дитина з"являється на світ з відхиленнями в стані здоров"я, а 27 із кожної тисячі народжуються з вродженими вадами. Значне навантаження з проблем репродуктивного здоров"я припадає на дітей підліткового віку та молодь. Згідно з класифікацією ВООЗ термін "підлітки" включає осіб 10-19 років, "молодь" - 15-24 років, "молоді люди" - у віці між 10 та 24 роками.
В підлітковому періоді відбувається біологічний розвиток, починаючи з пубертатного періоду до повної репродуктивної зрілості, а також психологічний розвиток від пізнавальних і емоційних типів дитячого віку до таких дорослої людини і перехід від дитячого стану повної соціально-економічної залежності до будь-якого виду відносної незалежності.
Якщо класифікувати дітей підліткового віку за ознакою статевої зрілості, то більш молодий вік визначається пубертатним періодом, а в старшій віковій групі межі мають більшою мірою соціальний, ніж фізіологічний характер. Згідно з прогнозами експертів ВООЗ питання охорони здоров"я дітей та підлітків досягнуть свого апогею в майбутньому десятиріччі.
Тому репродуктивне здоров"я дітей підліткового віку заслуговує на особливу увагу і спонукає до розгляду такої Сучасна загальноосвітня школа та репродуктивне здоров"я 33 важливої медичної проблеми, як стан здоров"я, ризик вагітності у них, а також ряду соціальних, економічних та виховних аспектів, що виникають при ранніх статевих відносинах. І одним із першочергових завдань сучасної медицини є охорона здоров"я дівчаток і дівчат - майбутніх матерів.
Адже гармонійний розвиток організму дівчини у дитячому та підлітковому віці багато в чому визначає наступне життя її як жінки як у медичному, так і в соціальному аспектах. Медична допомога, в тому числі гінекологічна спеціалізована служба України, організовані таким чином, щоб забезпечити не лише контроль за станом здоров"я дівчат на різних стадіях розвитку жіночого організму ще задовго до настання дітородного віку, а й популяризацію та розв"язання проблем з питань сексуального і репродуктивного здоров"я. В усіх обласних центрах, великих містах та районних центрах організована робота кабінетів дитячої та підліткової гінекології (482).
В Україні функціонує 7 центрів репродуктивного здоров"я підлітків (Автономна Республіка Крим, Донецька, Одеська, Львівська, Луганська, Запорізька області та м. Київ).
Надання високоспеціалізованої допомоги підліткам здійснюється Центром дитячої та підліткової гінекології УДСЛ "Охматдит", Інститутом педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, відділеннями дитячої та підліткової гінекології Інституту охорони здоров"я дітей і підлітків м. Харкова та Донецького регіонального центру охорони материнства та дитинства.
Але незважаючи на посилення профілактичної роботи останнім часом, ми все ж змушені констатувати погіршення як соматичного, так і репродуктивного здоров"я дітей підліткового віку. Дівчата-підлітки - це майбутні матері, тому, вступаючи в репродуктивний вік, вони об"єктивно формують групу високого ризику материнської та дитячої смертності. Аналіз стану здоров"я підлітків свідчить про негативну його тенденцію.

0

5

Секс у ранньому віці викликає депресії та схильність до суїциду

Свернутый текст

Американські психологи встановили, що ранній сексуальний досвід спричиняє розвиток підліткової депресії і навіть може призвести до суїциду.

Більше 25% сексуально активних дівчат-тінейджерів страждають від депресії. Серед їхніх ровесниць, які не займаються сексом, тільки 7,7% мають психологічні проблеми. У хлопчиків ці показники значно нижчі - 8,3% і 3,4% відповідно. Про це свідчать дані американського дослідника Кірка Джонсона. Вчений прийшов до висновку, що статеві зв'язки вкрай негативно діють на психіку підлітків. На його думку, для гармонійного розвитку особи перший сексуальний досвід краще отримувати не раніше повноліття.

З цією точкою зору погодилася і доктор психології Джин Туенге.

Збираючи матеріал для своєї книги "Покоління Я", вчена опитала 1,3 млн молодих американців і з'ясувала, що з депресією вони стикаються набагато частіше, ніж попередні покоління. При цьому у сучасної молоді найвільніші погляди на секс, мабуть, за всю історію людства.

З думкою американських колег солідарні деякі російські фахівці, які назвали секс своєрідною бомбою з годинниковим механізмом, яка при необережному оводженні може буквально підірвати психіку підлітків.

- Лібералізація відбувається у всьому світі, - сказав сексолог Сергій Агарков, - тому результати дослідження американців підходять і для країн СНД, і для Європи. Основна проблема лібералізації в тому, що люди низького культурного рівня не розуміють: свобода - це відповідальність. Вони не знають, як нею користуватися. Звідси і депресії, і психологічний дискомфорт, - сказав він.

Наслідки можуть бути і страшнішими. Американські вчені підрахували, що дівчата, які рано розлучилися з цнотливістю, вчиняють самогубства в 3 рази частіше, ніж їх ровесниці, які не вступали в сексуальні контакти. Серед хлопчиків цей показник ще вищий. Молодики, які вступили у статеві відносини в підлітковому віці, вбивають себе в 6 разів частіше.

З цим згодні вітчизняні фахівці в галузі статевих відносин.

- Дійсно, ранній секс може спричинити важкі наслідки, - додала психолог центру "Мій тренінг" Світлана Криско.

- Справа у тому, що на кожному етапі розвитку в людини формуються певні психічні функції. Так, від 12 до 15 і навіть до 18 років закладається таке поняття, як вірність. Потім до 25 років відбувається усвідомлення поняття любові. Ранній секс призводить до збою поетапного формування особи. Виходить, що підлітки реалізують за допомогою сексу тільки грубу енергію, не розуміючи, що таке любов, - стверджує психолог.

- Молоді дівчата часто починають думати, що за допомогою сексу їм вдасться прив'язати до себе партнера, але таким чином вони його тільки відштовхують. А оскільки дівчатам властиво прив'язуватися до людини після близьких відносин, вони часто доходять до самогубства через невдалу любов. Тому сексуальне життя потрібно починати не раніше 18 років, коли вже проходять всі основні етапи формування особи, - підкреслює Криско.

Втім, експерти вважають, що до раннього сексу не можна відноситися однозначно негативно.

- Якщо, наприклад, підліткам по 14-15 років, і вони вступили в сексуальний зв'язок. Якщо вони люблять один одного - все нормально, - вважає сексолог Агарков.

- Хай вони розійдуться через 2 роки, але у них вже буде досвід. Так, якщо молоді люди не люблять один одного, що, звичайно, дуже часто буває, це може нашкодити. Але тут суспільство повинне зрозуміти - фізіологічні функції самі по собі не винні, і їх не можна заперечувати. Не можна встановлювати заборони, - впевнений Агарков.

Безглуздя заборон визнають і психологи. Вони більше стурбовані неправильним вихованням підлітків.

- Сучасні діти погано розрізняють поняття любові і сексу. Вони просто дезинформовані, - повідомляє психолог Марія Стискіна.

- При цьому у дітей є потреба любити і бути коханими. Слід не забороняти їм секс, оскільки заборонами нічого не доб'єшся, а заповнювати потребу в любові. Не випадково завжди особливою популярністю користувалися уроки словесності. Через літературу дітей учили, якою повинна бути любов, - підсумовує Стискіна, повідомляє Кореспондент.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/post/135275">Gazeta.ua</a>|Розгорнути

ЕМОЦІЙНИЙ РИЗИК РАННІХ СТАТЕВИХ СТОСУНКІВ.

Свернутый текст

В дискусіях про підліткові статеві стосунки дуже багато згадується про таку небезпеку як небажана вагітність та різні хвороби, але набагато менше про емоційний стрес. Адже це і є проблемою, тому, що деструктивні психологічні наслідки тимчасових статевих стосунків є дуже реальними. Їх усвідомлення може допомогти молодій особі прийняти рішення утримуватись від ранніх статевих стосунків.

Проте, це не означає, що ми повинні занижувати роль фізичного ризику статевих зв’язків. Небажана вагітність є подією, яка може повністю змінити чиєсь життя. Хвороби, що передаються статевим шляхом ( ХПСШ) можуть забрати здоров’я людини, а іноді й життя. Презервативи не позбавляють від небезпеки.
Чому ж так важко поговорити про статеві стосунки та емоційний стрес, назвати та обговорити психологічні наслідки, які витікають з дострокових статевих зв’язків? Перш за все тому, що багато з нас ніколи не чули, щоб дані аспекти статевих зв’язків коли-небудь обговорювались. Наші батьки не говорили з нами про це. Засоби масової інформації не ведуть мову про дані аспекти. Та гарячі дебати про презервативи в школах не згадують, як правило, про той факт, що презервативи нічого не роблять, щоб зробити секс емоційно безпечним. Коли все зводиться до того, щоб пояснити своїм дітям чи учням якої шкоди може завдати достроковий вступ у статеві зв’язки характеру чи особистості, а також і здоров’ю, дорослі просто не можуть знайти слів або ж звертаються до таких розмитих узагальнень як : “ ти - занадто молодий” чи “ ти - ще не готовий” чи “ ти - ще не виріс”.
Це відносне замовчування про емоційну сторону статевих стосунків видається іронічним тому, що саме емоційний бік таких стосунків є тим фактором, який робить їх виражено людськими. Якими ж є емоційні чи психологічні наслідки ранніх статевих стосунків? Ці наслідки можуть бути різними, в залежності від особистості. Деякі емоційні наслідки є короткостроковими, проте серйозними. Деякі з них можуть спостерігатися навіть після того, як людина вступила в шлюб та стала батьком чи матір’ю. Більшість таких наслідків навіть важко уявити аж поки не переживеш їх сам. У всіх випадках, емоційні наслідки сексуального досвіду не слід сприймати легковажно. Дещо подумавши можна сказати, що емоційні проблеми можуть мати шкідливий, навіть критичний вплив на можливість людини вести щасливе та повноцінне життя. Давайте розглянемо 10 негативних психологічних наслідків ранніх сексуальних зв’язків.

1. ХВИЛЮВАННЯ ЩОДО НЕБАЖАНОЇ ВАГІТНОСТІ ТА СНІДу.

Для багатьох сексуально активних людей, страх завагітніти чи захворіти на СНІД є найголовнішим емоційним стресом. Рассел Хенке, координатор оздоровчих програм в державних школах графства Монтгомері (штат Мериленд) каже: “Я бачу як діти звертаються до медсестр в школах, плачуть на наступний день після свого першого сексуального контакту і хочуть обстежитись на СНІД. Вони зробили цей крок і тепер їм страшно. Для деяких з них цього було достатньо. Вони кажуть: “Я не хочу більше переживати такого”. Старшокласниця призналась медсестрі:

“Я бачу як деякі мої друзі купують домашні тести на вагітність і вони дуже переживають кожного місяця, відволікаючись від нормального життя, боячись завагітніти. Для мене справжнє полегшення залишатись незайманою”.

2. ЖАЛЬ ТА САМОЗВИНУВАЧЕННЯ.

Особливо дівчатам потрібно знати заздалегідь той острий жаль, який багато молодих жінок почувають після першого сексуального зв’язку. Одна старшокласниця каже: “Я дуже переживаю, коли бачу, що мої подруги втрачають невинність і віддаються якомусь хлопцю, якого зустріли зовсім недавно. Пізніше, після того, як хлопець покидає їх, вони приходять до мене і шкодують про те, що сталося”. Дев’ятикласниця, яка переспала з 8 однокласниками зізнається:
“Я - молода, але насправді я почуваю себе старою”.

Дівчата більше страждають, ніж хлопці тому, що дівчата частіше вважають, що секс є одним із способів виявлення того, що ти дійсно маєш якісь почуття до свого партнера. Вони частіше, ніж хлопці, вважають секс знаком прояву відданості у взаємовідносинах. Якщо дівчина очікує, що сексуальні стосунки будуть сповнені любові, то вона може почувати себе обманутою і використаною, якщо хлопець не покаже більш романтичної зацікавленості після першої ночі.
За словами 15-річної дівчини, яка описує свій сексуальний досвід: “Я не очікувала, що хлопець одружиться зі мною, але я ніколи не думала, що він буде уникати мене в школі”. Один вчитель розповідає наступну історію про одну зі своїх учениць ( назвемо її Світланою): Світлана, красива та розумна дівчина, попросила про зустріч зі вчителем протягом обідньої перерви. Вона пояснила, що ніколи не мала раніше хлопця, тому була дуже схвильвана, коли один із старшокласників запропонував їй піти на побачення. Після кількох тижнів, хлопець почав говорити про секс. Вона була проти, але він наполягав. Вона боялася, що хлопець вважатиме її за підлітка і тому покине її, і вона погодилась. “Чи допомогло це”?, - спитав делікатно вчитель. “Ти не втратила його?”. На що Світлана відповіла: “Ще тиждень продовжували ми зустрічатись, займались сексом кілька разів, а потім він залишив мене. Він аргументував це тим, що в мені не було ніякої іскорки. Я знаю, що ви скажете, шо він насправді не кохав мене.

“Мені так незручно”. Світлана наївно сподівалась, що секс допоможе їй зберегти стосунки з хлопцем.

А ось ще одна старшокласниця, яка написала листа в рубрику: “Дайте пораду”. Вона шкодує, що не може покинути хлопця, але вона відчуває, що потрапила до пастки через їхні сексуальні стосунки. “Мені 16 років, я навчаюся у дев’ятому класі і, як і більшість дівчат мого віку, я вже втратила свою невинність. Хоча більшість вважають цю тему дуже особистою, я почуваю потребу поділитись цією частиною мого життя з іншими дівчатами, які роздумують над тим розпочинати статеві стосунки чи ні. Секс не відповідає тим яскравим епітетам з якими його описують у фільмах. В ньому не має нічого незвичайного. Насправді, це лише розчарування. Я дуже шкодую з того приводу, що вперше я займалася сексом з тим хлопцем до якого в мене не було особливих почуттів. Я все ще продовжую зустрічатись з ним, хоча відчуваю, що стає все важче. Мені хотілося б порвати наші стосунки і зустрічатись з кимось іншим, але після того, як ми стали близькими один одному, це дуже важко. Тепер після першої нашої ночі він думає, що ми будемо займатися цим кожного разу, ніби ми одружені. Коли ж я не відчуваю бажання, він починає заводити сварку. Виходить так, ніби я йому щось винна. Я не думаю, що цей хлопець кохає мене, принаймі, він ніколи мені в цьому не признавався. Я також знаю у своєму серці, що не кохаю його і це примушує мене почувати себе дуже погано. Зараз я прекрасно усвідомлюю, що це дуже важливий крок у житті дівчини. Після того, як ви це зробили все зміниться. Моя порада - ніколи не поспішайте. Це - головний біль та переживання. ( Чи вагітна я?). Секс - це не розвага. Він повинен бути вираженням відданості іншій людині. Будьте розумні та бережіть себе заради людини, з якою ви хотіли б провести все своє життя. Я шкодую, що не змогла цього зробити і тепер вже пізно”.
Недавно я отримав листа від 33-річної жінки, психіатра, яка виразила свою стурбованість тими впливами, яким піддається сучасна молодь. Вона хотіла поділитись тими уроками, які вона взяла з свого особистого досвіду. Після закінчення школи, розказує вона, вона провела цілий рік за кордоном за програмою обмінів студентами: “Я була незайманою, коли приїхала і тому почувалась захищеною. Я почала використовувати внутрішньо-матковий протизаплідний засіб для того, щоб я могла приймати свої власні рішення. Я не хотіла постійного зв’язку. Я не думала про дітей чи одруження, моєю метою була кар’єра. Протягом того року за кордоном, коли мені йшов вісімнадцятий рік, я стала нерозбірливою в статевих стосунках. Але насправді це призвело лише до того, що я стала несхожою на себе: я відчула, що віддала найсокровеннішу частину свого серця і душі, і ця рана ще до сих пір не загоїлась. Я ніколи не думала, що заплачу таку дорогу ціну і що на це піде так багато часу”. Ця жінка каже, що вона зараз щаслива і має здорові статеві стосунки зі своїм чоловіком. Але вона все ще відчуває емоційний тягар раннього статевого досвіду. Вона хоче сказати всім підліткам, що «секс без відданості може принести багато серцевого болю».

3. ПРОВИНА.

Провина - особлива форма жалю, сильне відчуття того, що людина скоїла щось “аморальне”.

Почуття провини - нормальна моральна відповідальність, знак того, що совість людини працює. В своїй книзі для підлітків “Любов, побачення та секс” Джордж Ігр розповідає історію відомого промовця, який виступав перед старшокласниками однієї із шкіл. Промовця спитали: “Про що ви найбільше жалієте, коли згадуєте свої шкільні роки”? На що він відповів: “Найбільше я жалію про те, що власноруч зруйнував життя однієї дівчини”. Ігр пропонує наступну пораду молодим людям: “Коли наступає час розставання, то, за звичай, дівчата важче сприймають розлуку, ніж хлопці. Краще не випробовувати долі і не спричиняти емоційних проблем іншим, щоб ваша совість була чистою”. Один 16-річний хлопець каже, що перестав займатися сексом коли побачив, що почувався винним за той біль, який причинив дівчатам: “Бачиш, що вони постійно плачуть і не знають, що робити. Вони кажуть, що кохають тебе, але ти не кохаєш їх”. Навіть у цей вік сексуальної вседозволеності багато людей, які займаються сексом почувають себе винними. Ця провина може з’явитись тоді, коли ви усвідомлюєте скільки болю ви приносите іншим, як наприклад, у вищезгаданому випадку. Ви можете почувати провину через те, що ваші батьки можуть бути розчарованими, коли дізнаються про ваші сексуальні стосунки. Або ж почуття провини може виникнути через ваші релігійні погляди. Християнство, іудаїзм та іслам, наприклад, навчають, що секс - це дар від Бога, призначений для подружнього життя та що позашлюбні статеві стосунки є аморальними. Інколи провина травмує людей до такого ступеню, що коли вони стають батьками, вони не можуть пояснити своїм дітям чому слід утримуватись від дошлюбних статевих зв’язків. Один лікар-консультант каже: “ Тому, що ці батьки не хочуть, щоби їх вважали лицемірами, вони не надають своїм дітям достатньо консультативної допомоги з питань статевого виховання, якої вони так потребують”.

4. ВТРАТА САМОПОВАГИ ТА ПОЧУТТЯ ВЛАСНОЇ ГІДНОСТІ.

Багато людей страждають від втрати почуття власної гідності, коли дізнаються про те, що захворіли на хворобу, що передається статевим шляхом. Наприклад, згідно з найновішими опитуваннями, більш, ніж 80% людей, які мають герпес, зазначають, що “мають менше впевненості” та почувають, що у людей виникає менше бажання вступати в статеві стосунки з ними. Але навіть, якщо цій особі пощастить уникнути хвороби, яка передається статевим шляхом, тимчасові статеві стосунки можуть знизити почуття власної гідності як того, хто постраждав так і того, хто виступав у ролі ініціатора цих стосунків.
Інколи випадкові статеві стосунки призводять до заниження почуття власної гідності, як наслідок інших випадкових стосунків, які, в свою чергу, призводять до подальшої втрати власної гідності, що може означати, що цій людині буде важко порвати з цим. Ця тенденція описується працівником коледжу, молодою жінкою, яка є куратором гуртожитків: “ У нашому гуртожитку є дівчата, які були вагітними по кілька разів та робили багато абортів. Вони мають тенденцію до самоненависті. Але через те, що у них так мало почуття власної гідності, вони реагують на будь-яку увагу з боку хлопців. І тому, вони повертаються до тих же диструктивних ситуацій та стосунків, які призвели до цих проблем в першу чергу”.
З обох сторін нелюдські статеві стосунки приносять втрату самоповаги та почуття власної гідності. Один 20-ти річний студент коледжу заявляє: “Почуваєш себе огидно, коли нап’єшся на вечірці, а потім переспиш з якоюсь дівчиною, яку навіть не можеш згадати наступного ранку”. Ще один студент коледжу описує втрату самоповаги, яка сталася після першої сексуальної “перемоги”:

“Нарешті мені вдалося затягнути дівчину до ліжка - насправді це трапилося в автомобілі - коли мені виповнилося 17 років. Я думав, що це було найгострішим відчуттям, але пізніше вона почала говорити, що кохає мене і хоче завжди бути зі мною. Я зрозумів, що у неї до мене напевно було ще з десяток хлопців, які вважали, що завоювали її, але насправді були лише предметом її потреби в безпеці.

Цей висновок вирвав грунт з-під моїх ніг. Я не міг поважати когось, хто так легко віддавав себе як вона. Я був збентежений коли після 4 тижнів сексу, я втомився від наших стосунків. Не було сенсу продовжувати наші стосунки. В кінці кінців я покинув її, що примусило мене почуватись ще гірше, адже я бачив, що я зробив їй боляче. Я почувався низько”. Люди - не речі. Коли ми ставимося до інших як до речей, то цим ми не тільки робимо їм боляче, ми втрачаємо повагу до самих себе.

5. МОРАЛЬНИЙ ЗАНЕПАД ХАРАКТЕРУ ТА ЗМЕНШЕННЯ ЦІННОСТІ СЕКСУ.

Коли люди ставляться до інших як до речей, що приносять задоволення та насолоду, вони не тільки втрачають самоповагу, але й руйнують свій характер та, як наслідок, занижують свою сексуальність. Цілісний характер складається з таких якостей як повага, відповідальність, чесність, турбота та самостриманість. Стосовно сексу така риса характеру як самостриманість є особливо важливою. Втрата самоконтролю над сексуальною поведінкою є важливим фактором в багатьох проблемах, які пов’язані з сексом та які катують наше суспільство:

гвалтування, розпуста, порнографія, сексуальна залежність, статева невірність у шлюбі та серйозна шкода, яку приносять ці проблеми багатьом сім’ям.

Фрейд колись сказав і зараз очевидно, що він був правий, що “контроль над сексуальною поведінкою є важливим для цивілізації”.
Тому, що секс є дуже впливовим, як тільки сексуальні обмеження знімаються, він заволодіває індивідумами та стосунками. Подумайте тільки про ту атмосферу сексуальної поведінки, яка панує у школах. Якщо не слідкувати за своїми сексуальними бажаннями та імпульсами, то вони можуть вийти з-під контролю та призвести до гедонізму чи використання інших задля задоволення власних потреб. А в ході цього секс втрачає своє значення, красу та особливість; замість того, щоб бути інтимним вираженням любові та відданості однієї людини іншій, сексуальні стосунки вульгаризуються та занижуються.

6. ПОСЛАБЛЕНА ДОВІРА ТА СТРАХ БУТИ ВІРНИМ ТА ВІДДАНИМ ІНШІЙ
ЛЮДИНІ.

Молоді люди, які почувають себе використаними чи зрадженими через розрив в сексуальних стосунках можуть відчувати труднощі у майбутніх взаєминах. Деякі люди, які постраждали від сексуальної експлуатаціїї, починають почуватись так низько, що намагаються завоювати будь-яку увагу з боку інших, навіть, якщо ця увага буде нетривалою та принизливою. А інші, на відміну від перших, можуть взагалі перестати довіряти будь-кому, вони не хочуть знову попасти в тенета обману. За звичай такі характеристики притаманні дівчатам. Вони починають міряти всіх хлопців однією міркою: все, що їм потрібно - це секс. Одна молода жінка каже:

“Крім того, що почуваєш себе дешево ( після кількох сексуальних контактів), я починаю цікавитись, чи хтось колись захоче кохати та приймати мене такою як я є, не вимагаючи від мене, щоби я зробила щось зі своїм тілом, щоб заслужити це кохання”.

Проте хлопці теж можуть переживати втрату довіри до інших та страх відданості в результаті розбитих стосунків, які базувались суто на сексуальних зв’язках.
Брайан, студент старшого курсу коледжу розповідає як це сталося з ним: “Вперше я займався сексом, коли мені було 15 років. Я зустрічався з цією дівчиною протягом року і кохав її дуже міцно. Вона була дружелюбною, комунікабельною та могла легко переконати будь-кого. Ми займалися всім чим завгодго, крім сексу, але одного вечора вона попросила чи могли би ми спробувати все до кінця. Через кілька днів ми порвали наші стосунки. Це був найболючіший період мого життя. Я відкрив себе перед цією дівчиною більше, ніж перед кимось іншим, навіть моїми батьками. Я був дратівливим, постійно в депресії, мій настрій мінявся дуже часто. Мене покинули мої друзі через те, що я був постійно засмучений. Я почував себе невдахою і перестав займатися спортом. Мої оцінки в школі не були найкращими. Я не виходив гуляти аж до того часу, поки не поступив до коледжу. В останні кілька років у мене не було постійних стосунків з дівчатами, тільки тимчасові, одноденні, зв’язки. Я боюся закохатися”.

7. ЛЮТЬ ЧЕРЕЗ ЗРАДУ.

Іноді емоційна реакція на розрив стосунків - це не просто втрата довіри чи страх ділитись з кимось. Це також і лють, шаленство. Дуже часто засоби масової інформації розповідають про людину, яка була дуже розлюченою і скоїла акт насилля над своєю колишньою дівчиною чи своїм колишнім хлопцем. Прочитайте такі історії і тоді ви зрозумієте, що секс завжди був однією з причин для розриву таких стосунків. Звичайно ж, люди завжди відчувають гнів, коли з ними поривають, навіть якщо секс не мав місця. Але почуття того, що вас зрадили, за звичай, завжди буде сильнішим, якщо секс був частиною ваших стосунків. Секс може стати емоційним динамітом. Він може примусити людину вірити, що ці стосунки є серйозними, що люди кохають одне одного. Він може створити дуже міцний емоційний зв’язок, що при розриві приносить багато болю, особливо тоді, коли здається, що ваш партнер не був відданим іншому. І саме тому, це почуття того, що вас зрадили може дати початок люті, навіть жорстокості.

8. ДЕПРЕСІЯ ТА САМОГУБСТВО.

“Чим більше стосунки нагадують справжнє кохання, тим більше вкладатиме своєї душі в них людина і тим більше болю відчуватиме вона при розриві цих стосунків”, - каже Кіеран Сойер. Інколи емоційне сум’яття, викликане розривом в стосунках призводить до глибокої депресії. Депресія ж, в свою чергу, може викликати думки до самогубства. В останні 25 років, кількість самогубств серед підлітків зросла в три рази. В 1988 році опитування, проведене Американським Департаментом з Охорони Здоров’я та Допомоги Населенню, показало, що одна з п’яти дівчат підліткового віку вже намагались вбити себе
( для хлопців ця цифра один з десяти). Це той самий період часу, коли сексуальна активність підлітків значно зросла, особливо серед дівчат. Без сумніву, зростання кількості самогубств серед молоді пояснюється багатьма причинами, але, якщо проаналізувати все те, що було описано нами раніше про емоційний наслідок розбитих сексуальних стосунків, можна сміло вважати, що біль від таких розривів є фактором, який впливає на рішення підлітків щодо самогубства.

9. ЗРУЙНОВАНІ СТОСУНКИ.

Секс може мати ще один емоційний наслідок: він може перетворити добрі взаємостосунки на погані. Тоді перестають розвиватись інші сторони цих стосунків і дуже скоро негативні емоції виходять на поверхню. Як наслідок, вони отравляють стосунки, і те, що можна було назвати стосунками, сповненими турботи має плачевний кінець . Одна молода жінка ділиться своєю історією, яка ілюструє весь процес:

“З кожним побаченням вмовляння мого хлопця зайнятися сексом ставали все більш переконливими. Все таки ми кохали один одного. Через 2 місяці я здалася з тієї причини, що мені вдалося виправдати цей зв’язок. Протягом наступних 6 місяців секс став центром наших стосунків...
В той же час в наших взаєминах з’явилися інші почуття, такі як: гнів, нетерпеливість, ревнощі та егоїстичність. Ми просто не могли більше спілкуватись. Ми набридли одне одному. Мені дуже хотілося внести якісь зміни в наші стосунки”.

22-ох річний хлопець, який ще не мав сексуального досвіду, виражає занепокоєність тією шкодою, якої завдає достроковий секс стосункам між людьми: “ Я бачив як багато моїх друзів розривали стосунки, коли пізнавали всю гіркоту фізичної сторони стосунків. Емоційна шкода є страшною тому, що люди поділились чимось надзичайно важливим. Коли в сексуальні стосунки вступають в занадто ранньому віці, то це заважатиме іншим проявам кохання та може затримати розвиток стосунків.

10. ЗАТРИМАННЯ РОЗВИТК У ОСОБИСТОСТІ.

Дострокові сексуальні зв’язки не тільки можуть затримати розвиток стосунків, але й розвиток самої людини та її особистості. Так як, наприклад, деяка молодь звертається до наркотиків та алкоголю для того, щоб звільнитись від тривог та непотрібрих переживань, інші можуть звертатись до сексуальних контактів. Секс стає втечею. Вони не учаться як протистояти переживанням та тиску, які ставить перед ними життя. Підлітки, які втягуються в постійні сексуальні зв’язки, звертаються до однієї сторони життя в той час життя, коли вони повинні брати активну участь в житті супільства - формуючи нові стосунки з новими друзями, приєднуючись до різних клубів та команд, розвиваючи свої вміння та таланти, беручи на себе різні соціальні обов’язки. Всі ці фактори є важливими “поживними речовинами” для розвитку підлітка як особистості. Також цей період життя є особливим тому, що у молоді є і час, і можливість розвивати свої таланти та інтереси. Ті зміни, яких вони зазнають в саме цей період впливатимуть на них все життя. Якщо молодь не буде правильно використовувати цей час, то вона ніколи не зможе повністю використати свій потенціал сповна. Ризик є більшим для дівчат, які часто стають задіяними в сексуальні стосунки і таким чином закривають двері всім іншим стосункам та інтересам.

Самюель Кауфман, психіатр з Нью-Йорка зазначає: “Дівчина, яка розпочинає серйозні стосунки надто рано може пізніше зрозуміти, що зруйнувала свою особистість. Вона стала частиною його та не змогла розвити свої власні інтереси, своє власне відчуття незалежності та унікальності, як людини”.

Роздумуючи над своїм досвідом роботи у сфері надання консультацій студентам коледжу з питань статевого виховання, доктор Карсон Делі коментує: “Я не думаю, що зустрічала студента, який жалів би з приводу того, що не відклав свої сексуальні стосунки на пізніший період часу, але я зустрічала багатоьх, які шкодували, що розпочали сексуальні стосунки. Знову й знову мені доводилося бачити довгострокове емоційне та духовне спустошення, викликане сексом та розпустою”.

Ніхто не розповідає студентам про те, що інколи потрібні роки для того, щоб відновитись від цих сексуальних зв’язків - якщо взагалі можна повністю забути про це. Звичайно ж секс може бути джерелом насолоди та радощів. Але потрібно чітко зрозуміти - і підліткам потрібна наша допомога та поради для того, щоб усвідомити це: секс може бути джерелом глибоких ран та страждань. Що змінює сексуальні зв’язки на позитивніші так це ті стосунки, в яких знаходяться люди. Сексом можна насолоджуватись, не має ніякого ризику, як емоційного так і фізичного, якщо люди віддані одне одному і міцно кохають один одного. Історично так склалося, що цей зв’язок називається шлюбом. Сексуальний союз стає частиною чогось більшого - союзу життя двох осіб.

Томас Лікона, член Консультативної Ради Національного Інформаційного Центру з Утримання.

(Дана стаття була передрукована з інтернет-сторінки Національного Інформаційного Центру з Утримання http://www.abstinence.net/)|Розгорнути

Секс в раннем возрасте опасен.

Свернутый текст

Дети по-разному реагируют на ранний секс. Для одних секс становится увлечением, ребенок может уйти из дома, бросить школу в поисках возможностей "получать удовольствие". У других, наоборот, на многие годы развивается фобия половой близости. Многие мужчины становятся импотентами из-за раннего сексуального дебюта. Эти случаи рассмотрены на примере малолетних пациентов психиатрического отделения столичной больницы, переживших ранний сексуальный опыт.

Психиатрическое отделение неврологической больницы поначалу было предназначено для детей с нарушениями поведения, но в последнее время до половины здешних пациентов - ребята, у которых психические нарушения возникли на сексуальной почве. Для каждого юного больного разрабатывают свою систему лечения. Кому-то достаточно успокоительных, кому-то нужна помощь психиатров, психологов, сексопатологов. Одно из важных условий - не превращать подростков в объекты повышенного внимания.

14-летний Гоша сидит на больничной кровати в позе лотоса и целыми днями самозабвенно онанирует, прищурив глаза от удовольствия. По словам врача, он только от этого получает удовольствие. Гоша рос домашним мальчиком, любил читать книжки. Ему не удавалось приобрести авторитет в классе и нравиться девочкам, из-за чего он сильно переживал. Основным увлечением его сверстников были порножурналы и хвастовство сексуальными подвигами. Гоша не любил таких разговоров, потому что дома с ним о сексе не говорили, а когда по телевизору показывали постельные сцены, ребенка отсылали из комнаты.

В день рождения, когда Гоше исполнилось 13 лет, друзья решили сделать ему подарок. В гараже 17-летнего дворового авторитета Гоша получил первый сексуальный опыт - с двумя нетрезвыми девушками. До тех пор Гоша видел голых женщин только на порнографических картинках, а о сексе имел и вовсе самые общие представления. Одна из девушек - крашеная блондинка повалила мальчика на тюфяк; другая полезла к нему в штаны, потом стянула брюки. От волнения Гоша закрыл лицо руками. Что было потом и как он добрался домой, помнит смутно. Ощущения, которые вызвали девушки, ему понравились, но Гоша стал бояться женщин. Он часто возбуждается, а чтобы успокоиться, нашел выход - онанизм. В последнее время он предавался мастурбации, даже не смущаясь посторонних, и родители привели Гошу к психиатру.

"У сегодняшних "продвинутых" подростков секс вроде игры, - говорит врач Игорь Ситников. - Это и развлечение, и способ расплаты за услуги, и вариант мести. Гошу "заклинило". И если его сейчас не вывести из такого состояния, во взрослой жизни ему будет очень трудно. Но даже если мы сможем снять определенные психологические проблемы, травма от "гаражного секса" у него останется на всю жизнь".

Ситуация, когда первый сексуальный контакт подростка - изнасилование - не редкость. В отделении постоянно находятся на лечении 5 - 6 десяти-, 12-летних детей, изнасилованных дома.

12-летняя Вера - проститутка с годовым стажем - никогда не скандалит, слушается врачей и сестер, сидит целый день в углу палаты и играет с растрепанной Барби. С раннего детства девочка наблюдала за тем, как мама развлекается дома с мужчинами. Та не стыдилась ребенка, а со временем и вовсе стала посвящать во все интимные подробности. Вера думала, что так и должно быть. Пьяная мать не слишком сопротивлялась, когда отчим Веры "уложил с собой и маму, и дочку".

После изнасилования девочка ушла из дома. Ее приютили гастербайтеры, жившие в пятиэтажке, предназначенной на слом. Они научили девочку изощренному сексу. Сначала она спала с парнями просто потому, что не было другого жилья, а потом поняла, что за это можно брать деньги. Вера стала "снимать" клиентов на улице и отдавалась за 50 - 100 рублей, иногда - за шоколадку, кофточку, бусики, обещание покатать на машине.

Через полгода повзрослевшая Верочка вернулась домой, а по вечерам с согласия матери отправлялась "развлекаться". Ее забрали сотрудники милиции во время облавы на бомжей и передали врачам. Вера утверждает, что получала удовольствие от секса. "Я нужна мужчинам, - объясняла она психиатру, - они выбирают именно меня, значит, я особенная!"

14-летняя Марина была влюблена в девятиклассника Глеба, старалась ему понравиться. Когда она призналась ему в любви, тот заявил, что должен "проверить ее чувства" и поставил условие - она должна совершить половой акт в подъезде под лестницей с его другом Пашкой. Когда Марина выполнила условие, парень заявил, что "девчонка из-под чужого" ему не нужна.

Марина испытала серьезный психологический шок, потом познакомилась с двадцативосьмилетней продавщицей из бутика и заявила матери: "Я больше мальчишками не интересуюсь - они злые. Я буду лесбиянкой!" Мать с трудом уговорила девушку встретиться с доктором.

Врачи отмечают, что возраст сексуального дебюта - 13 - 14 лет – стал обычным. Россия встала на первое место в мире по числу подростковых абортов, у каждого третьего мальчика школьного возраста проблемы с потенцией.

Кандидат медицинских наук Юрий Прокопенко так прокомментировал газете эту проблему: "В возрасте 12 - 14 лет у ребенка нет ничего, кроме любопытства. Ранний секс может спровоцировать любая информация со стороны - папа забыл спрятать порнокассету, в руки попался откровенный журнал. А у ребенка как раз трудный переходный возраст. Самое важное для него в 13 лет - произвести впечатление, обратить на себя внимание, показать свою взрослость. Секс - это то, что делает людей популярными. А организм 12- и даже 14-летнего ребенка не готов к половой жизни. У девочек еще недоразвиты внутренние половые органы, они подвержены воспалениям, распространению инфекций. Если девочка начинает заниматься сексом слишком рано, в будущем ее ждут проблемы с деторождением, сложная беременность. Чем раньше девочка начинает половую жизнь, тем больше вероятность, что она не будет испытывать оргазма, когда вырастет", - говорит Прокопенко.

У мальчиков все иначе. Тут основная проблема - психическая. Юноше надо ведь еще найти девушку, самому все сделать - он должен знать, что как происходит, чтобы не опозориться. А отсюда страхи. Если у него ничего не получится, он испугается на всю оставшуюся жизнь. В подростковом возрасте вся энергия направлена на развитие, на рост. Секс отвлекает юношеский организм от основного "занятия"", отмечает врач.

36% детей начинают жить половой жизнью до 16 лет, сообщает "Federal Post". 53% 13-летних девочек сожалеют о том, что начали половую жизнь так рано. 42% девушек не пользовались при первом сексе никакой контрацепцией. 21% юношей и 10% девушек лишились девственности с человеком, которого раньше не знали. 53% детей получают сексуальную информацию по телевидению, 15% - от родителей, 33% - от друзей.

В странах Евросоюза число подростковых беременностей снижается. В России на долю тинейджеров приходится 16% всех абортов. Показатели по заболеваниям венерическими болезнями и ВИЧ-инфекцией в России самые высокие в Европе.
Джерело|Розгорнути

0

6

Рано чи не рано?

У 13-16 років всередині все вирує, кипить, стріляє. Все в житті хочеться дізнатися і спробувати. Ми хочемо все випробувати на собі. Дізнатися, що і як. Особливо приваблює те, що заборонено. Дорослі дяді і тьоті постійно норовлять сказати: «Це не можна, ти ще маленька! Ось підростеш - дізнаєшся! А про це так взагалі і заїкатися не варто! ». Коли мова заходить про питання сексу, то у відповідь можна почути лише критику або ж найсуворіше табу. Але ж так хочеться любити.

Так хочеться, щоб коханий зрозумів, наскільки сильно ти їм дорожиш. Подарувати йому всю себе. А вони так несправедливо навіть думати про це не дають. Але чому? Ранній секс, а надалі і рання вагітність - це сильний психологічний стрес для молодого організму. Що може серйозно вплинути на подальший розвиток наших розумових здібностей.

Що таке інтелект

Отже, інтелект - це, в першу чергу, потенційна можливість людини до пізнання. Інтелект, як одна з здібностей, виражається за допомогою інших умінь. Таких, як здатність до навчання, здатність до аналізу інформації, розумових здібностей. Під цим поняттям, розуміють можливість людини вирішувати якісь виникають перед ним завдання.

З віком наш інтелект розвивається. Протягом всього життя ми вдосконалюємо свої знання. Спочатку - це школа, потім - університет. Всі знання, які ми отримуємо від батьків, друзів, вчителів - все впливає на рівень наших розумових здібностей.

Замкнуте коло

На сьогоднішній день випадки раннього початку статевого життя у дівчаток зустрічаються дуже часто. У 13-16 років ми не думаємо про наслідки якихось наших вчинків. В основному керуємося лише почуттями та емоціями. Це час, коли дівчинка ще не жінка, але вже не дитина. І поведінка залежить від рівня тих знань, які підліток отримує. Тобто те, що дають вчителі в школі, батьки вдома, друзі, знайомі - все це впливає на формування особистості. Погодьтеся, що життя в неблагополучній сім'ї, спілкування з важкими підлітками може залишити свій відбиток на розвитку дівчинки.

Якщо в тому середовищі, де вона росте, секс в 13 років вважається нормальним, а навчання стоїть далеко позаду, то це і стане нормою. Саме через відсутність належних моральних принципів, через небажання вчитися, з-за низького рівня розумових здібностей і прагнення стати дорослою, дівчинка починає вести статеве життя. А це в свою чергу гальмує розвиток інтелекту. Що пояснюється і фізіологічними, і моральними причинами. Коли в 15 років метою в житті стає не навчання, а отримання сексуального досвіду, інтелекту просто не від чого розвиватися. Виходить своєрідне коло - низький інтелект - ранній секс - зупинка інтелектуального розвитку.

Біда привалила - розуму не вистачило

Ранній секс може в результаті привести до вагітності. Що значить виношувати дитину в 13-16 років? Це однозначне переривання навчання в школі. Тобто знову ж виходить, що розвивати розумові здібності буде ніде. У ці роки дівчинка сама ще ні до кінця сформована людина. Вона абсолютно не готова до народження дитини.

Саме зачаття в 13-16 років - показник недалекого розуму. А процес вагітності посилить отже низький рівень інтелекту. Все той же замкнуте коло. Навіть багато дорослі жінки скаржаться на погіршення пам'яті та розумової діяльності під час вагітності. А що ж говорити про дівчинку?

Трохи в цифрах

На доказ, можна навести дані досліджень Сполучених Штатів з приводу сексуальної активності підлітків. Отож результати показали, що сексуальне життя звичайного підлітка (будь-якої статі) з низьким показником IQ (до 70) починається набагато раніше, ніж у їхніх інтелектуальних (IQ 70-110 і вище) однолітків.

Деякі сексологи з тих же США вважають, що регулярний секс у ранньому віці гальмує і розумовий, і фізичний розвиток підлітка. У Швеції проводився моніторинг на подібну тему. І результати показали, що здатність інтелектуального розвитку у рано завагітніли дівчаток знижується від 20 до 95%.

Всяк своїм розумом живе

Крім впливу на розумові здібності, ранній секс і рання вагітність несуть і більш страшні проблеми. Такі, наприклад, як захворювання, що передаються статевим шляхом або психологічні відхилення. Хоча й інтелекту цілком достатньо, щоб перш, ніж зробити - подумати.

У кожної дівчинки є свої мрії. Усі без винятку хочуть любові. І вона обов'язково трапиться. І, якщо є голова на плечах, то ви знаєте, що проявляти любов можна по-різному! А життя одне і 15 років буває тільки раз. Ще наші прабатьки говорили: «Всяк своїм розумом живе». Так давайте жити з розумом!

Джерело

0

7

Как показывает статистика - большинство молодых людей, это касается как парней, так и девушек, уже в шестнадцать лет не являются девственными. Однако по утверждению медиков ведение ранней половой жизни может нанести огромный вред их здоровью, и поэтому категорически рекомендуют им в столь юном возрасте воздержаться от любых половых контактов.

Во-первых, организм подростка еще не готов к отношениям такого характера, а энергия и жизненные силы необходимы для собственного роста и развития, поэтому, с первым сексуальным опытом следует подождать хотя бы лет до восемнадцати-двадцати. Тем более что именно первый половой контакт оставляет след на всю оставшуюся жизнь и именно от него зависит качество интимной жизни человека в будущем. Ранний же и неудачный сексуальный опыт, когда партнеры не испытывают друг к другу теплых чувств, когда секс слишком быстрый и грубый, или еще чего хуже, когда он в той или иной степени происходит по принуждению, может привести молодых людей к тому что они испытают разочарование и отвращение. А также поможет сформировать у них не только комплексы и тяжелейшую форму депрессии, но и довести до самоубийства.

Сексологи рекомендуют молодым людям обоих полов терять свою невинность только в комфортной обстановке, при полном обоюдном согласии и с партнером, который гарантированно не является больным венерическими заболеваниями и на сто процентов оправдывает оказанное ему доверие.

Во-вторых, ранний секс может привести молодых людей не только к нервным расстройствам и венерическим заболеваниям, когда они забывают про необходимость использовать средства защиты и предохранения или самоуверенно считают, что именно их «пронесёт», но и к воспалениям или онкологическим проблемам. В большей степени это относится к леди. Ученые отмечают, что чем раньше девушка первый раз занялась сексом, тем выше ее шансы впоследствии заболеть раком шейки матки.  Связано это с тем, что организм юной девушки еще не созрел, а слизистая еще не подготовлена к началу половых контактов и является более уязвимой к воздействию агрессивной среды, которая начинает проникать в нее после начала половой жизни.  Считается, что в случае, если девушка начинает вести половую жизнь до двадцати лет, риск появления рака шейки матки у нее гораздо выше, чем у представительниц прекрасного пола, до двадцати лет, не терявших девственности. А всевозможные воспалительные процессы в столь раннем возрасте могут привести к проблемам беременности и деторождении.

В общем, сексологи и психологи рекомендуют молодым людям обоих полов воздержаться от интимных контактов до достижения, как минимум, восемнадцати лет, а также позаботиться о том, чтобы их первый сексуальный контакт был первым только для одного из партнеров, а второй при этом имел уже хоть какой-нибудь опыт интимных отношений. А взрослым – ни в коем случае не устанавливать запреты, а учить своих детей различать любовь и секс.
Джерело

В настоящее время наблюдается откровенная пропаганда секса во многих фильмах и модных молодежных сериалах, которая провоцирует у подрастающих детей интерес к сексу в совсем раннем возрасте. Однако врачи с экранов телевизоров, на школьных уроках и лекциях пытаются донести до молодежи, что ранний секс до наступления совершеннолетия очень вреден для здоровья и в физическом, и в психологическом аспекте.

Последствия раннего секса

Затрагивая еще не до конца сформированные слизистые оболочки внутренних половых органов молодой девушки, секс в раннем возрасте приводит к различным воспалениям, к эрозии шейки матки, венерическим заболеваниям, а часто и к совершенно нежелательной в этом возрасте беременности, из которой имеются всего два, причем оба негативных выхода: первый — аборт, что плохо, второй — ранние роды, что тоже не есть хорошо!

Американские ученые, проведя множество исследований, установили также наличие прямой связи между возрастом, в котором женщина начала жить половой жизнью, и возникновением раковых заболеваний женской половой сферы, в частности рака шейки матки.

Первый секс в раннем возрастеОбычно первый сексуальный опыт запоминается девушке на всю жизнь, и от того, как это произошло, зависит в дальнейшем ее отношение к мужчинам вообще и к сексу в частности. Хорошо, если это было свидание с любимым человеком или хотя бы с тем, кто был ей симпатичен. Когда была нежность и терпеливость. Когда все произошло без спешки и, хотя это звучит неромантично, были нормальные, удобные условия – кровать, ванна, туалет. А ведь часто это случается на пьяной вечеринке, случайно и бездумно, грубо и некрасиво, в совершенно неподходящих условиях, когда теоретически достаточно знающие о «безопасном сексе» подростки в этот момент даже не вспоминают о защите от болезней и контрацепции.

Связанные с первым сексуальным опытом негативные эмоции наносят вред психике и могут на всю жизнь сформировать у девушки отвращение к сексу, вызвать фригидность, что может в дальнейшем стать причиной неудавшейся семейной жизни, отрицательно сказаться на ее характере, отношении к жизни и к окружающим.

А причина – нередко глупое желание не отставать от подруг, не быть «белой вороной», так как они считают, что девственность в 16 лет – это позор, отстой и надо скорее избавиться от такого «недостатка». А ведь это может привести к весьма печальным последствиям. И приводит…

Расстройство от раннего сексаИ вот «стыдная» болезнь или ранняя беременность… И тогда возникает вопрос – что делать? Что будет, когда узнают родители? Что делать со школой? Отсюда депрессии, мысли о самоубийстве и так далее.

Даже если девушка решится противостоять всем уговорам и рожать, молодому организму не всегда удается вынести тяготы беременности с ее нервной, гормональной и психической перестройкой, поэтому акушеры считают беременных до 17 лет первыми кандидатками на выкидыши, недоношенную беременность и различные патологии.

Первый неудачный опыт у мальчиков, вполне возможный в неподходящих условиях спешки, боязни, что кто-то войдет и застанет парочку, тоже чреват последствиями – тревогой, депрессией, а в итоге вероятностью импотенции.

Из всего сказанного, вывод напрашивается сам собой: последствия секса в раннем возрасте практически всегда негативные.

Джерело

0


Вы здесь » Твій світ » Цнотливість » Наслідки ранніх статевих відносин


Рейтинг форумов | Создать форум бесплатно