Твій світ

Твій світ

Объявление

Новий соціальний проект, спрямований на пропаганду здорового життя, вирішення проблем повсякденного і особистого характеру. У нас немає сухих статей, які пропагують теорію. У нас цікаві і пізнавальні статті, поради, перевірені досвідом інших, переконливі факти. У нас є все, що вас цікавить, а якщо немає, то буде. Твій світ - зроби свій світ кращим

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Твій світ » Життя, поведінка, людина » Що людині для щастя треба?


Що людині для щастя треба?

Сообщений 1 страница 2 из 2

1

Сказати щастя "стоп" неможливо ...

У середині минулого століття канадський учений Джеймс Олдс провів цікавий експеримент. Лабораторним щурам в зону мозку, відповідальну за пильнування, були вживлені мікроскопічні електроди. Вчений намагався з'ясувати, чи будуть пацюки уникати того місця, де вони піддалися впливу струму.

Як і очікувалося, піддослідні тварини дуже швидко перехотілося заходити в кут клітки, де їх щоразу чекав неприємний "сюрприз". І тільки один щур чомусь вперто поверталася у це "прокляте" місце, знову і знову отримуючи розряд струму.

Можливо, Джеймс Олдс спочатку подумав, що і серед щурів зустрічаються мазохісти. Однак подальше розтин мозку цього звірка показало, що електрод був вживлений з деяким відхиленням і таким чином дратував іншу зону - так званий центр задоволення. Стало бути, якщо впливати на цю область мозку, то можна змусити щура робити що завгодно?

Подальший досвід підтвердив припущення вченого. Електродами, імплантованими в цю ділянку мозку, прирік щура на "приємну" смерть. Отримавши безконтрольний доступ до струмопровідних важеля, щур натискала на нього як божевільна - до 1000 разів на годину (майже кожні 3,5 секунди!), Забувши про їжу і про сон, не звертаючи уваги ні на дитинчат, ні на сексуальних партнерів. Після кількох днів безперервного "кайфу" щур померла від виснаження.

Виникає питання: а чи є в людському мозку така "кнопка щастя", натискаючи на яку можна будь-якого песиміста або бідолаху зробити щасливою людиною? Виявляється, є. Вона знаходиться в області мозолистого тіла, там, де пролягає "міст" між двома півкулями. І при електричній стимуляції цієї ділянки у людини виникає відчуття неземного блаженства ...

Вся справа в гормонах?

Здавалося б, нарешті з'явилася реальна можливість ощасливити все людство. Але давайте замислимося: а що, якщо в людини, як і у пацюки, не знайдеться сил вчасно зупинитися і не потонути в безперервному потоці задоволення?

У ході вивчення людського "центру задоволення", були отримані нові цікаві дані. З'ясувалося, приміром, що ця ділянка мозку переповнений дофаміну - гормоном, що дарує людині відчуття ейфорії та щастя. Поряд з іншими гормонами, відповідальними за настрій (окситоцином, тірозіном, норадреналіном, мелатоніном та іншими), кількість дофамина в "центрі задоволення" визначає, наскільки щасливими ми себе відчуваємо. І якщо його не достатньо, людина будь-якими способами прагне його збільшити.

Способів багато. Влада, кохання, секс, смачна їжа; чиюсь увагу; визнання (схвалення) наших заслуг, талантів або поведінки; молитва; перемога у грі, змаганні або лотереї; спорт; творчість; активний відпочинок або подорож; улюблене хобі; сміх; танці ; спів; гроші; майно; алкоголь, наркотики; стрибки з парашутом; швидка їзда на автомобілі ... Словом - будь-яка думка, будь-яка подія або поведінку, що викликає гормональний сплеск. І кожен вибирає свій спосіб одержання відсутньої йому порції дофаміну.

Виходить, людині зовсім не обов'язково свердлити дірочку в мозку і імплантувати в нього чіп, щоб відчути себе щасливим? Дійсно, є куди більш безпечні і давно перевірені часом варіанти досягнення щастя. Однак, як надійні вони?

Гроші - справа шістнадцяте ...

Один з найпоширеніших міфів звучить так: для щастя потрібні гроші. Або, як пожартував одного разу французький мільйонер Поль Гетті, "щастя не в грошах, а в їх кількості". Насправді не все так просто.

Якщо вірити статистиці, палати психіатричних лікарень США та Англії більш ніж наполовину (майже 60%) заповнюють дуже багаті люди (і лише на 30% - найбідніші). Зірки моди, кіно та музики не вилазять з депресії, регулярно вживаючи сильні антидепресанти, алкоголь або наркотики. Бізнесмени, які нажили величезні капітали, передчасно вмирають від раку та інших хвороб, викликаних надлишком стресу і страху.

Кілька років тому "Німецьке Товариство раціональної психології" провело опитування близько 3000 німців у віці до 65 років з метою дізнатися , що робить їх щасливими. З'ясувалося, що найважливішими за значущістю джерелами щастя для німців є: люблячий, ніжний партнер; щаслива родина; здорові, щасливі діти; успіх на роботі; виконана робота; здоров'я; улюблені захоплення. Гроші в цьому списку зайняли лише шістнадцяте місце.

Більше масштабне дослідження, проведене американськими вченими, підтвердило результати німецьких колег: багатство не є основоположним умовою щастя. І навіть відповіді ста найбагатших людей Америки практично збіглися з характеристиками щастя середніх американців.

"Хочеш бути щасливим один день? Не будеш ходити на роботу"

Може, нам слід спрямовуватися в погоню не за довгим рублем, а за чимось більш важливим і значимим? Наприклад, за який-небудь красивою мрією або ідеалом? На жаль, але і ці "жар-птиці" - істоти непевні. В одній притчі розповідається, як якийсь чоловік вирішив взяти в дружини ідеальну жінку і, щоб знайти її, пішов мандрувати по світу. Через сорок років він повернувся додому - один, без дружини. І хтось запитав його: "Ну що, ти зустрів ідеальну жінку?" - "Так, - зітхнув чоловік, - я її зустрів ..." - "То чого ж ти повернувся один, а не разом з нею?" - "Тому що вона шукала ідеального чоловіка ...".

Можливо, нам слід бути простіше і використовувати "підручні" засоби щастя, ті, що рекомендують психологи: спілкування з друзями, дітьми, природою і тваринами, спів, танці, масаж, секс, сміх, фізичні вправи, хобі, подорожі ... Напевно, це дуже хороші засоби зробити наше життя якщо не щасливою, то цілком стерпній. Однак і тут немає міцності. Скільки не спілкуйся з друзями, вони не будуть завжди при нас. Скільки не подорожуй - від себе не втечеш. Скільки не їж самих вишуканих страв, скільки не смійся, ні займайся сексом - все це тимчасові радості. Адже не можна ж весь день і все життя тільки цим і займатися. Та й джерела ці - не всередині нас, а зовні, а значить, наше щастя завжди буде залежати від зовнішніх обставин. "Той нещасний, - стверджував Шопенгауер, - хто шукає пригод, але не бачить щастя будинку, чий центр ваги лежить в інших, а не в собі самому".

Грузинська прислів'я повчає: "Хочеш бути щасливим один день? Не ходи на роботу. Хочеш бути щасливим три дні? Заведи коханку. Хочеш бути щасливим десять років? Одружуйся. Хочеш бути щасливим все життя? Будь здоровий! " Може бути, щастя дарує здоров'я? Здоров'я, звичайно, важливо. Але, як однієї водою не будеш ситий, так і одним здоров'ям не будеш щасливий. Здоров'я, як повітря: коли воно є, його не помічаєш, і тому не цінуєш.

Так у чому ж щастя?

Кращі ліки від злиднів

Якщо гарненько перекопати літературу на тему щастя, можна виявити три дійсно міцних умови щастя. Перше з них - це робота, цілеспрямована і творча робота.

"Таємниця наших нещасть в тому, - писав Бернард Шоу, - що у нас надто багато дозвілля для того, щоб міркувати про те, щасливі ми чи немає ". "Знайдіть собі заняття до душі, - радив Максим Горький, - і одним нещасним на землі стане менше". Французький філософ Вольтер стверджував: "Труд - найкращі ліки від злиднів, розпусти і поганого настрою".

Улюблена справа перестає бути працею і стає творчістю і навіть - сенсом життя. Блискуче цю думку висловив Ніцше, сказав: "Той, хто знає, НАВІЩО жити, може винести будь-яке ЯК".

Під час другої світової війни австрійський психіатр Віктор Франкл потрапив до концтабору (Освенцим). До цього моменту його рукопис, присвячена пошуку сенсу життя, була ще не закінчена. Тільки пристрасне бажання завершити книгу давало йому сили, щоб витримати жахи табірного життя. Навіть коли він захворів на тиф, тільки необхідність постійного запису на листках своїх нотаток допомогла йому перемогти цю хворобу.

Сучасні психологи прийшли до висновку, що ми найбільш щасливі тоді, коли прагнемо до поставленої мети. Саме стан прагнення, або, простіше кажучи, щоденна робота, що наближає нас до наміченої мети, - а зовсім не успішне завершення розпочатої роботи! - Дають нам найбільшу радість психологічного винагороди. Ну а головним фактором, що перешкоджає щастя, вчені називають неробство. При цьому, як з'ясувалося, зовсім не важливо, чим воно викликано - лінню, хворобою, злиднями чи, навпаки, фінансовим благополуччям.

Продовження

Автор: Олександр Казакевич
джерело

0

2

Щоб думки приносили радість, ними треба управляти

Отже, перший крок до щастя - улюблена робота, що має значиму ціль. Або, кажучи по-іншому, - значима мета, яка надає сенс життя і досягається за допомогою улюбленої роботи. Ну а яке друга умова щастя?

Є таке китайське вираз: "Потрібно велике серце, і не треба великої кімнати".

Чи не оточення, не речі і не люди навколо роблять нас щасливими, а наше ставлення до них. Дейл Карнегі сказав про це так: "Ми щасливі або нещасливі не завдяки тому, що ми маємо, і не у зв'язку з тим, ким є, де знаходимося або що робимо. Наше стан визначається тим, що ми про все це думаємо". Про це ж твердять чи не всі філософи світу: "Наше життя така, якими є наші думки"!

Один із самих авторитетних психологів Америки Вільям Джеймс дає всім, хто вважає себе нещасним, таку пораду: "Багато чого з того, що ми називаємо нещастям, тільки відображення суб'єктивного сприйняття людини. Як часто нещастя можна перетворити на підбадьорливий, тонізуючий благо, змінивши лише внутрішню установку людини, витіснивши страх і націливши його на боротьбу ... Оскільки поганим чи гарним ми робимо світ в своїх власних думках , то вашої головною турботою повинна бути спрямованість вашого мислення ".

Висновок: наше щастя залежить від наших думок. І чим частіше ми змушуємо себе концентруватися на тому позитивному і позитивному, що є в нашому житті, тим вона щасливішим.

Секрет з двох слів

І, нарешті, найважливіший і найбільш міцний секрет щастя. Його можна формулювати різними словами, але особисто мені з усіх подобаються дві: любов і подяку. Бути вдячним - значить, дозволити любові, що заповнює наше серце, проливатиме вільно і широко. І якщо не на всіх підряд, то, для початку, хоча б на тих, кого ми дійсно любимо і цінуємо ким.

Цей дивовижний факт виявив і оприлюднив один американський журналіст, який тривалий час вивчав життя американських в'язниць. Виявляється, дуже часто злочинці, засуджені до вищої міри покарання, в останні кілька годин (або днів) перед стратою ведуть себе досить дивним чином. Наче відчувши прозріння, "без п'яти хвилин мерці" раптом починають говорити ... про кохання. Вони зі сльозами розчулення (а не страху!) На очах зізнаються в любові до всього і до всіх. І до тих, хто став їх жертвою, і до тих, хто засудив їх до смерті. І навіть до тих, хто встромить їм у вену шприц з отрутою або пропустить через їхнє тіло смертельний розряд струму. А в останні секунди життя вони намагаються сказати "дякую" всім, хто за службовим обов'язком змушений був стати їх катом або свідком страти.

Уявіть на мить, що через рік, або місяць, або декілька днів вас не стане (наприклад, лікарі поставлять вам смертельний діагноз). Чи будете ви і далі продовжувати жити так, як живете зараз? Чи зміняться ваші цінності, ваше ставлення до близьких, друзів, ворогів та світу взагалі? На щастя, більшість з нас не знає дату свого відходу, всі розраховують, що це "звичайно, станеться коли-небудь, але не завтра ж!" А раптом - завтра? І якщо ви будете знати це напевно, то навряд чи станете витрачати час, що залишився на базікання і порожні розваги, на сварки і критику.

Олександр Солженіцин в одному з інтерв'ю розповів, що, на його думку, надає життю сенс і робить її щасливою. "Саме головне в житті, всі загадки її - хочете, я висиплю вам зараз? Не женіться за примарним - за майном, за званнями: це наживається нервами десятиліть, а конфіскується в одну ніч. Живіть з рівним перевагою над життям - не лякайтеся біди і НЕ томітесь на щастя. Все одно ж і гіркого не до віку і солодкого не дополн. Досить з вас, якщо ви не замерзаєте, і якщо спрага і голод не рвуть вам кігтями нутрощів.

Якщо у вас не перешіблен хребет, ходять обидві ноги, згинаються обидві руки, бачать обидва ока і чують обидва вуха - кому вам ще заздрити? Навіщо? Заздрість до інших найбільше з'їдає нас же. Протріть очі, Умийтесь серце і вище за все оціните тих, хто любить вас, і хто до вас розташований. Не ображайте їх, не лайте. Ні з ким із них не розлучайтеся у сварці. Адже ви ж не знаєте, може бути, це ваш останній вчинок і таким ви залишитеся в їх пам'яті ".

"Carpe diem !.."

Американська прислів'я говорить:" Через рік ніхто не згадає, які джинси ти носив, але всі будуть пам'ятати, яким ти був людиною ". "Memento mori" - пам'ятай про смерть! - Закликають нас древні мудреці. Дивлячись на нас зверху вниз чорніє очницями мармурових скульптур, вони ніби шепочуть нам: "Carpe diem! .. Carpe diem! .. Carpe diem! .." - "Зриває день!" Тобто, лови момент, поспішай жити, а не існувати: Будь бадьорою, твори, люби, смійся і плач, програвав і перемагай! І не завтра, а сьогодні! Зараз! Я цю хвилину!

У книзі "Всесвітні закони життя" американського філософа і проповідника Джона Темплтона можна відшукати таку історію. "Якось дощовим днем добрий старий джентльмен помітив хлопчика, продавця газет, який щулився в дверях, намагаючись захистити свій товар від вогкості. Купуючи у хлопчини газету, джентльмен сказав:" Хлопчик мій, тобі, схоже, дуже холодно тут стояти ". Хлопчик підняв голову і з посмішкою відповів: "Було холодно, сер, поки ви не підійшли" ... "

" Ділячись собою, своїм часом і силами, - відзначає Темплтон, - ми дуже часто даємо іншим найважливіше і прекрасне, що у нас є. Кожен раз, коли вам надається можливість дати щось іншим, приймайте цю можливість з розпростертими обіймами! Може бути, це небо закликає вас виконати ваше високе призначення. І ставлення того, хто дає, може виявитися важливіше самого дару ".

Коли-небудь ви залишите ваших улюблених і все те, що ви любите - роботу і дім, дітей і онуків, дружину або чоловіка, друзів і вірного пса, буркотливого начальника і добру сусідку - бабусю, що живе навпроти ... Всі вони - частина нашого життя. І якщо ми дякуємо Богові за наше життя, то значить, ми повинні бути вдячні і за все, що він нам посилає: і біль, і радість, і удачі, і поразки. Саме з цього і складається справжнє життя. Як сказав Іво Андрич, "що не болить - не життя, що не проходить - не щастя".

За щастям не треба ганятися ...

Так чи багато людині для щастя треба? Іноді - не вистачить і цілого світу, а часом - досить і самої нікчемною трохи. Хтось пожартував, сказавши: "Про правду достовірно відомо лише те, що в ногах її немає". Щось схоже дозволено сказати і про щастя: "Єдине, що можна стверджувати про щастя з повною впевненістю, так це те, що воно не спускається з неба в кошику".

Не будемо сумувати про те, щасливі ми чи ні. Щастя - не мета, а тільки побічний продукт наших позитивних думок, цілеспрямованої праці та правильного ставлення - до себе та світу. "Щастя - писав Віктор Франкл, - подібно метелику. Чим більше ловиш його, тим більше воно вислизає. Але якщо ви перенесете свою увагу на інші речі, воно прийде і тихенько сяде вам на плече".

одній притчі розповідається про те, як одного разу старий пес зустрів на дорозі молодого пса, ще зовсім цуценя. Щенок, як скажений, ганявся за своїм хвостом, намагаючись вхопити його зубами. "Навіщо ти це робиш?" - Запитав старий пес. "Як навіщо? - Відповів молодий. - Я прочитав багато книжок і дізнався з них, що собаче щастя укладено в хвості. Тому я і ганяюся за ним, щоб стати щасливим". "Синку, - сказав старий пес, - я не прочитав жодної книги за своє життя, але й мій досвід переконав мене, що щастя собаки - в її хвості. Проте ось що я помітив: куди б я не пішов і що б я не робив, мій хвіст завжди йде за мною. І мені не потрібно за ним ганятися ".

... У старій англійській молитві є такі слова:

Дай нам, Бог , трохи сонця,

Трохи роботи і трохи розваг.

Дай нам зароблений у боротьбі

Наш щоденний чорний хліб і трохи олії.

Дай нам здоров'я і пощади.

Дай нам також трохи пісень, і казку, і книгу.

Дай нам, Боже, можливість стати краще для себе і для інших,

Поки всі люди не навчаться жити, як брати.

Напевно, це і є все, що людині треба для щастя.

Автор: Олександр Казакевич
Джерело

0


Вы здесь » Твій світ » Життя, поведінка, людина » Що людині для щастя треба?


Рейтинг форумов | Создать форум бесплатно