Будьте "щиросерді у своїй оцінці і щедрі на похвалу", і люди будуть зберігати в пам'яті ваші слова, дорожити ними і повторювати їх у протягом усього життя - повторювати через багато років після того, як ви їх вже забудете.
Д. Карнегі
Компліменти - це дуже сильна зброя в наших руках! За допомогою компліменту ми можемо підняти настрій людині, підбадьорити його, заохотити, зробити своїм союзником або іншому.

Адже нам нічого не варто просто сказати приємне! Однак компліменти бувають різні. І для того, щоб зробити хороший комплімент, треба знати кілька прийомів.

Є види компліментів, які прямо вказують на гідності людини (прямі компліменти) . "Як ти сьогодні чудово виглядаєш!" "Яка в тебе гарна зачіска". Такі компліменти можна перераховувати, і перераховувати. Для того щоб зробити такий комплімент, просто уважно подивіться на людину і відзначте саме те, що Вам найбільше щиро сподобається в ньому. Тільки тоді комплімент буде щирим, і викличе море захоплення.

Є приховані компліменти . Такі компліменти можна без зусиль дарувати людям. Наприклад, коли ви разом працювали, і заслуга загальна: "Які ми молодці! Які ми розумні!" У даному випадку ви і себе похвалити не забудете, і свого напарника шматочок успіху подаруйте. Можна перемкнути увагу людини і сказати комплімент: "Ти такий розумний, ти знаєш тут найбільше, допоможи мені, будь ласка!" За допомогою такого компліменту, Ви і людини підбадьорити, і він, безумовно, Вам з радістю допоможе.

Один з найкращих компліментів - це комплімент з гумором . "Яка ти сьогодні гарна! Прямо як я!" А можна трохи налякати співрозмовника, а потім зробити комплімент: "Я обурений. Чому ти так все чудово зробила, що навіть я так не зможу?" Думаю, що людині буде дуже приємно.

Однак якщо Ви не знаєте, як ваш співрозмовник сприйме комплімент, то краще всього зробити непрямий комплімент , від якого було б неможливо встояти. Говорити треба не про саму людину, а про свої почуття до нього: "Мені подобається з тобою спілкуватися", "Поруч з тобою я почуваюся спокійно" і т.д.

Сказати людині:" Ви красиві "- ризиковано. Краще сказати: "У вас гарні очі, гарне волосся, доброзичлива усмішка, мужня фігура ..." Це ні до чого не зобов'язує, але і вказує на те, що Ви дуже уважний чоловік. Придивіться до людини, знайдіть щось чудове, красиве, що викликає захоплення і скажіть йому про це.

Можна сказати комплімент без емоційного забарвлення , ніби для вас це звичайна справа. Наприклад, "О, у вас чудова машина! Давно ви купили таку красуню?" або "Прекрасна авто, ти виглядаєш в ньому дуже представницькому!" І людині вже не доведеться відмовлятися від компліменту, і він з радістю поділиться з вами враженнями! Можна до компліментів додавати факти: "Красиве плаття. Ви в ньому просто гарна", "Чудовий засмагу. Ти город", "Прекрасна робота, (ім'я). Завдяки їй ростуть наш прибуток і ваші шанси на просування" і т.д.

Одного разу я чула, як на хамство жінки молодик відповів компліментом: "Ви така красива жінка і так лаєтесь! Вам це не йде!" Жінка перестала лаятися і засоромлено посміхнулася. Він буквально "обеззброїв" її. Не кожна людина зможе так зробити! А жаль ...

Я ще раз згадаю, що говорити комплімент треба щиро, вказувати на переваги, які сподобалися саме вам і які помітили саме ви. Дуже важливо, з якою інтонацією ви вимовляєте комплімент, чи давно знаєте людини. Одному можна сказати прямий комплімент, а іншому прихований. Всі люди різні, і що підходить одній людині, не завжди підійде іншому.

Будьте уважні! Помічайте в людях позитивне і тоді не тільки ви будете дарувати компліменти, але й вам люди будуть робити приємне. Я впевнена, що світ від цього стане кращим і добрішим! Бажаю успіху, дорогий читачу!

Автор: Людмила Рогожина
Джерело