Питання на мільйон доларів.

Дуже часто можна зіткнутися з наступною методикою, яка допомагає людині прояснити ті цілі, які він ставить перед собою в житті. Людині пропонують відповісти на запитання: "Чим би ви займалися, якщо б у вас був 1 мільйон доларів?" .

Навіщо задається таке питання? І до чого призводять відповіді - про це сьогодні в моїй статті.

Очевидно, що для людини життєво важливо забезпечувати своє існування, проте часто так виходить, що до цього зводиться все життя людини і всі його життєві устремління. Навіть досягнувши гарного матеріального становища, деякі люди продовжують слідувати колишньої стратегії - гонитві за грошима.

Саме для таких людей (тих, хто ще тільки намагаються забезпечити себе і тих, хто вже ...) відповідь на питання може багато чого прояснити і змінити. Багато людей відмовляться від своєї роботи, якщо ви дасте їм $ 1 000 000, адже їхня робота - це лише засіб до існування, і тільки. Проте, намагаючись відповісти на це питання сам, я виявив деякі перешкоди. І на них я хотів би зупинитися докладніше.

Туманний ясність.

Питання на мільйон покликаний прояснити наші щирі мрії, проте я зіткнувся з тим, що відповідь на дане питання прояснює лише одне - необхідність змін . Якщо ваша основна життєва стратегія (шлях) змінюється залежно від того, є у вас мільйон чи ні, то вам слід її переглянути.

Навряд чи Білл Гейтс відмовився б від створення своєї фірми, якщо б на самому початку йому запропонували валізка з 1 000 000 доларів, його мрія була більше цієї суми, він знав, що його мрія (зробити комп'ютери дружніми для користувача) забезпечить його матеріально, і він зможе реалізувати в цьому свій талант.

Отже, відповідь на питання визначає ясно лише одне - необхідність змін, але він не відповідає на запитання: "Які саме зміни необхідно зробити?".

З мільйоном можна зробити дуже багато. Відповідаючи на це питання, я знайшов для себе багато варіантів, всі вони здавалися рівнозначними. Як результат з'являється все та ж "шкідлива" туманність і неясність шляху, яка і стає на шляху високих досягнень і самореалізації.

Я почав думати над тим, як би краще сформулювати питання, щоб відповіді на нього прояснювали ситуацію більш чітко. По-моєму, мені це вдалося. Цікаво, як? Читаємо далі ...

Відмовитися назавжди або "Ні за що!"

Отже, просто розбивши питання на дві складові, можна домогтися набагато більшого розуміння того, що ж у вашому житті дійсно важливе і має першорядне значення.

1. від чого я відмовлюся НАЗАВЖДИ, якщо мені дадуть мільйон доларів?

2. від чого я не відмовлюся, незважаючи ні на які мільйони?

Якщо я правильно суджу по своїх відчуттів, то ось приблизний список того, від чого люди з радістю відмовляться за 1 мільйон доларів:

від своєї справжньої роботи (знайдуть краще заняття);

від свого способу життя;

від деяких людей, з якими їм доводиться мати справу;

від справжнього місця проживання;

(в чому цей список я взяв з себе ...) Відповідаючи на друге запитання, ми виявляємо свої цінності , швидше за все серед них будуть:

; Сім'я (навряд чи ви відмовитеся від неї за мільйон доларів);

Здоров'я;

Можливість дихати;

Найкращі друзі;

Улюблені;

Улюблена справа або мрія вашого життя.

Це були загальні відповіді, а які будуть ваші конкретні відповіді на ці два питання? Суть в тому, щоб знайти саме свої індивідуальні відповіді.

Якщо раптом виявиться, що ви готові розлучитися зі своєю дружиною чи чоловіком, якщо вам запропонують мільйон доларів, то це явне свідчення того, що у вашій родині існує прихований криза, просто він не голий і знаходиться в полудремотном стані. У такому випадку необхідно вжити заходів і зробити відносини більш гармонійними або ж ухвалити рішення і припинити їх зовсім.

Що ж стосується вашої мрії та улюбленої справи ... Від чого ви не хочете ні за які гроші? Що приносить вам задоволення більше, ніж на мільйон доларів? Який сенс цінніший грошей? Будьте щирі самі з собою. Відчуйте їх і запишіть свої відповіді, приділіть цьому стільки часу, скільки буде потрібно.

Сподіваюся, ці два питання допоможуть вам прояснити мета вашого життя, його сенс. Здобувши мета, ви можете скористатися будь-якими методиками по самомотивації.

Удачи! Схопіть свою мрію за хвіст.

Автор: Дмитро Балезін
Джерело