Ми так часто говоримо людям, чого ми від них хочемо ... Але чому вони так рідко роблять це для нас? Адже ми досить чітко виказали наше бажання. Що ж не ясно? Ми пояснимо, ви тільки зробіть! Але ні, чомусь люди, в основному, нехтують нашими бажаннями, і нам доводиться докладати для переконання значно більше зусиль, ніж просто повідомити про необхідне.

Подумайте над словами "я хочу". А вас цікавить, чого хоче стороння людина? Правильно! Адже для нього ви - такий же чужий, як і він для вас, тому ваші бажання йому не цікаві, як не цікаві його бажання особисто вам. Знаєте, в дитинстві я дуже любила їсти морозиво. Тому, коли я приїжджала до бабусі з дідусем у гості, вони купували мені морозиво. А от коли я ходила з дідом в парк годувати синичок, я їм морозива не купувала (дивно, але вони його чомусь не любили!). Я думала не про те, чого хочу сама, а за тим, чого вони хочуть! Вони хотіли насіння, тому я купувала їм саме їх і брала жменьку в руку: синиці обережно підлітали, щоб взяти їх з моєї долоні. Були задоволені і вони, і я. А підлетіли б вони, якби я запропонувала їм своє улюблене морозиво?

Так як же домогтися від іншого того, що ви хочете? Відповідь: зрозуміти, що ж хоче він сам ! Цей рада поширюється не тільки на людей. Якщо ви хотіли вимити кота, а він в страху заліз під ліжко, навряд чи ви будете кричати на нього і вимагати вилізти. Скоріше, ви візьмете якесь його улюблені ласощі і почнете ласкаво і терпляче його підманювати.

Так навіщо ж твердить про те, чого ми хочемо? Це нерозумно. Нікого, крім вас, це не цікавить. Тому єдиний спосіб вплинути на іншу людину - це говорити про те, чого хоче він , і розповісти йому, як отримати бажане. Запам'ятайте це, і наступного разу, коли ви захочете переконати кого-небудь щось зробити, не поспішати і задумайтесь: яким чином ви можете змусити його захотіти це зробити? Сподіваюся, це питання утримає вас від балачок про власні бажання: адже ви хочете в бесіді досягнути конкретного позитивного результату, а не помріяти, так навіщо ж стрясати повітря даремно?

Генрі Форд сказав одного разу: "Якщо тут і є якийсь секрет успіху, то він полягати в умінні зрозуміти точку зору іншої людини і дивитися на речі і з його, і зі своєї точок зору ". Це так просто і очевидно, однак тільки одиниці людей слідують цьому правилу.

Так часто я бачу рекламні тексти, що починаються словами: "Наша компанія бажає ...", "Ми хочемо ..." і т.п. Кому цікаво, чого бажає ваша компанія? У мене є свої власні проблеми! Я хочу купити мотоцикл; я поступаю в нову школу і дуже хвилююся; у мене зламався комп'ютер; мені не дзвонить коханий хлопець. І тут я читаю текст якоїсь дивної компанії: "Ми хочемо ...".

"Ми є провідною в світі ..." - ну от, знову "ми"! Мені наплювати на вашу значущість, ці слова лише принижують мою гідність! Якщо б ви задумалися хоч на секунду, ви б зрозуміли, що мене більше хвилює моє , а не ваше , велич. Досягне успіху така компанія, як ви думаєте?

Коли ви змушуєте свою дитину з'їсти кашу, на нього чомусь не діють умовляння "за маму, за тата". Та й фраза "інакше ти не виростеш" не приносить бажаного ефекту. Напевно, дитина просто не відчуває потреби є за рідних, і рости, на перший погляд, йому сенсу особливого немає. А ось якщо сказати: "Будеш добре їсти - будеш сильним і зможеш дати здачі того хлопця із сусіднього двору, що весь час забирає в тебе іграшки!" - Це може подіяти набагато краще, особливо якщо точно знати, що сусідський пацан дійсно не дає спокою вашому чаду.

Є й інший спосіб мотивації, що лежить в основі прагнення кожної людини до самовираження. Дозвольте своїй дитині можливість взяти участь у приготуванні їжі, і, звичайно ж, дитино не сповільнить само спробувати свій кулінарний шедевр.

Професор Гаррі Оверстріт говорив: "Спочатку змусьте вашого співрозмовника пристрасно чогось побажати. Той, хто зможе це зробити, завоює весь світ, а хто не зможе - залишиться на самоті!" .

Безумовно, важко на практиці застосувати цю раду. Для проходження таким простим, здавалося б, рекомендаціям часто потрібно переступати через себе, виробляти нові звички. Коли ви не в настрої, набагато легше нагримав, ніж терпляче вислухати; простіше критикувати, ніж хвалити; приємніше говорити про свої потреби, а не про чужі.

Чим розсудлива людина, тим більшого він домагається в житті, тим більше його поважають оточуючі. Ніколи не дійте в розмові імпульсивно, звичайно це тільки погіршує справу. Пригальмуйте, зітхніть і подумайте, що в підсумку ви хочете отримати і яким чином краще цього добиватися. Корисніше чи випустити пару, чому все-таки досягти своєї мети?

Отже, моя порада: якщо ви хочете домогтися чогось від когось іншого, перш за дізнайтеся, чого хоче він!

Автор: Тетяна Арбеніна
Джерело