Не хочеться писати великі дурниці на тему "Туди не ходи, сюди не ходи". Але якщо ви вже потрапили в ситуацію, яка загрожує вашому здоров'ю, життю, і ...

1. Людина, від якого виходить потенційна загроза - адекватний, не психічно хворий (нормальним, звичайно, здатного на насильство не назвеш).

Починайте розмовляти. Чим більше й інтенсивніше, тим краще. Про все. Про хворої дитини, якому необхідно ліки, про улюбленого чоловіка, про стареньких батьків, про свої захоплення. Про все, що може зачепити в ньому людські почуття. Адже він перш за все людина.

Спробуйте знайти в ньому щось схоже з вами. Ви любите такий же колір футболок, радіостанцію, недавно купили майже такі ж диски на машину (поцікавтеся, як вашому співрозмовнику вдалося їх зберегти в такому гарному стані), яка прекрасна/огидна погода стоїть у січні. Що завгодно, лише б він з вами заговорив, відчув, що ви не об'єкт, а людина, такий же як він. Набагато складніше зробити щось погане людині, з якою вже перекинувся парою фраз.

Одній жінці вдалося уникнути згвалтування наступним чином:

Пізно ввечері вона виходить з автобуса на своїй зупинці. Слідом за нею чоловік з виразом обличчя, не обіцяє нічого доброго. Більше на зупинці ні душі. Так ця пані накинулася на потенційного гвалтівника зі словами: "Як добре, що ви разом зі мною вийшли, а то мені так страшно йти до дому однієї!" Таким чином вона нав'язала йому роль "героя-рятівника". Вручила йому свої важезні сумки, і мужик покірно провів її до під'їзду. (Потім вона повідомила в міліцію про це типі. І справді, виявилося, що його давно шукають за згвалтування.)

Можна спробувати зорієнтуватися на релігію. Один знайомий уникнув бійки з натовпом "пролетарів", коли над ним буквально вже був занесений кулак, таким діалогом:

- Мужик, ти православний?

- Так.

- Бог з тобою!

- ... Зі мною!

- Так чого ж ти? - І спокійно пішов.

2. Людина, від якого виходить потенційна загроза - неадекватний (псих, маніяк) .

Це, мабуть, набагато більш складна ситуація. Зрозуміти, що твориться в голові у ненормального людини, досить важко. Тут потрібно покладатися лише на свою інтуїцію. Якщо ви відчуєте, що для нього важливі поняття "Насильство", "Жертва" тощо, необхідно зруйнувати ці рамки, перестати підходити під ці стандарти. Наприклад, самої накинутися на нього: "Обійми мене міцніше, милий, я подарую тобі любов!"

З другим типом мене бог милував. А в ситуаціях першого типу я сама побувала 2 рази. В обох випадках як ніби щось вимикали мою критичність. Я поспішала (чи мене квапили).

Любі жінки! Куди б ви не спізнювалися, як би не було холодно/мокро/пізно на вулиці, не сідайте одразу в машину до незнайомих. Зупиніться на кілька секунд і подумайте: "Чи потрібна вам зараз ризикувати? Адекватний людина за кермом? Один чи він в машині? З якою метою він вирішив вас підвезти?" (Ним керує бажання заробити грошей, просто допомогти або щось ще?) Якщо ви на пару секунд зупиніться оцінити ситуацію, все це можна "прочитати" і з машини, і з обличчя водія.

І ще: спробуйте запам'ятати номер машини, марку, колір і тут же зателефонуйте близькій людині. Розкажіть, що вас запропонували підвезти, з вами все в порядку. Дайте зрозуміти потенційному насильнику, що ви не один.

Автор: Люба Дрожжина
Джерело