Твій світ

Твій світ

Объявление

Новий соціальний проект, спрямований на пропаганду здорового життя, вирішення проблем повсякденного і особистого характеру. У нас немає сухих статей, які пропагують теорію. У нас цікаві і пізнавальні статті, поради, перевірені досвідом інших, переконливі факти. У нас є все, що вас цікавить, а якщо немає, то буде. Твій світ - зроби свій світ кращим

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Твій світ » Успіх і мета » Як зробити життя більш плідним?


Як зробити життя більш плідним?

Сообщений 1 страница 3 из 3

1

Основою для написання цієї статті стала книга Роберта Ентоні "50 секретів успіху". Я постаралася сформулювати ідеї автора і викласти найбільш сподобалися мені так, як я зрозуміла їх. Ось ці ідеї:

1. Слова, перш ніж бути сказаними, повинні пройти "три хвіртки" (три рівні, фільтра): потрібно чи це, важливо Чи це і правда чи це так.

Тобто кожне слово ми повинні свідомо перевіряти, опрацьовувати на його потрібність, корисність і правдивість, і вимовлені вголос можуть бути тільки ті з них, що пройшли всі три хвіртки.

2. "Мішок із золотом захований у вашому підвалі", тобто, перш ніж звертатися до когось по допомогу або радою, шукати зовнішньої підтримки, необхідно поритися в своїх запасах, пошукати мудрість, знання і ресурси у себе, у своєму досвіді, розумі.

3. Якщо у вас є нездійснені плани і мрії, в принципі здійсненні, якщо ви завжди мріяли чимось зайнятися, але завжди посилалися на буденність, безліч невідкладних справ, вік , абсурдність мрії, брак часу - знайте: частіше за все ви просто виправдовуйтеся. Здатність і готовність здійснити свої давні бажання вимагає певної активності, творчого підходу, а багатьом з нас важко на це зважитися. Наприклад, хтось з вас з дитинства мріяв стати музикантом - ну тоді, можливо, у Вас не вийшло, але зараз-то що заважає?

4. Вмійте визнати свої помилки. Звучить банально? Але визнання реально зроблених помилок і вміння включити їх в свій досвід дійсно зробить ваше життя більш плідною. У своїх невдачах ми нерідко виним збіг обставин, долю, що оточують і т.д., але, можливо, ми й самі поступили неправильно, і наші власні дії призвели до біди?

5. Бажання мають властивості здійснюватися, тому, перш ніж чогось бажати, подумайте, якими способами воно може здійснитися і чи справді ви цього хочете. Поясню. Наприклад, чоловік ну дуже вже хоче поліпшення своїх житлових умов, він думає про виконання свого бажання, спрямовує всю свою уявну енергію ... Але він навіть не замислюється, якими засобами буде досягнуто бажане. І ось, через деякий час у чоловіка раптово помирає дружина. Житлоплощу звільняється, але ... адже не цього вдівець хотів!

6. Вмійте сидіти склавши руки! Іноді ми метушимося, діємо безладно тільки тому, що не знаємо, чого саме хочемо і заповнюємо це незнання судомної активністю. Замість такої активності навчитеся просто спостерігати за плином часу, за діями оточуючих, адже це величезна робота душі, а робота душі - найвища діяльність. Діяльність не завжди означає рух. Так, акумулятор під час зарядки, здавалося б, просто варто, але всередині нього відбувається активний процес.

7. Хто ви: "будівельник доріг" або "який підносить стіни"? Будувати дороги - значить поєднувати себе з людьми, зі світом, будувати мости від своєї душі до душ тих, що оточують. Зводити стіни - значить відгороджувати себе від світу, від людей, ізолювати себе, замикатися в собі. Якщо ви думаєте, що, звівши навколо себе потужні, непробивні стіни, будете щасливі, то ... перегляньте це своє переконання! Зумійте побудувати тихі бульвари співпереживання, стежки дружби, довіри, міцні мости ділового спілкування.

8. Кожен з нас хоч раз займався розкопками могил і крав мерців. Ні-ні, я не звинувачую вас в блюзнірстві, богохульстві і злочинних діях. Я мала на увазі лише те, що всі ми час від часу повертаємося до негативних спогадів нашого минулого. Навіщо знову й знову прокручувати в голові похмурі моменти минулого? Навіщо ворушити старі могили? Можливо, варто вже жити справжнім? Адже минуле все одно неможливо змінити, але і забувати його не треба. Нехай воно стане частиною вашого досвіду.

Ось, мабуть, поки і все. У Р. Ентоні є в книзі ще багато чудових ідей, і я напишу про це, якщо дана частина статті викличе у вас інтерес.

Джерело

0

2

9. Спробуйте зменшити вагу свого "Я". Задавалися ви собі питанням: "Скільки важить кожна літера алфавіту?" Ті з вас, хто хоч трохи знає англійську мову або просто бачив англійські тексти, змогли помітити, що на відміну від інших мов, там завжди пишеться заголовної "Я" навіть не на початку пропозиції.

Так от, чим більшу вагу ми надаємо себе, свого "Я", тим менше значимі для нас оточують. Пам'ятайте, що ви і не хороші, і не погані, ви просто різні.

10. Вмійте чути і подавати сигнали "SOS". Відомий факт, що, коли тонув Титанік, на дуже близькій відстані від нього проходив корабель "Каліфорнія". І якби єдиний радист "Каліфорнії" не вимкнув рацію і не ліг спати, було б врятовано більше пасажирів Титаніка. Так от: будьте напоготові, не вимикайте свою увагу, ніби рацію, - прислухайтеся, озирніться, можливо, кому-то рядом потрібна ваша допомога? А може, ви самі кричите про допомогу, але вас не чують? Вмійте розрізнити за стіною грубості, сарказму і насмішок благання про порятунок від самотності! Нехай за словами "Та відстань! Займися своїми справами!" для вас пролунають слова "Будь ласка, побудь зі мною, ти не сховаєшся!"

11. "Реакція або чуйність?" Уявіть собі, що ви захоплені дуже серйозною справою - наприклад, пишете дисертацію. Потік думок і слів ллється легко і вільно, ви прекрасно знаєте, що потрібно написати далі, як раптом ... дзвонить телефон! Ви думаєте роздратовано: "Ну ось! Який дурень мені дзвонить! Хіба не ясно, що я зайнятий, не хочу відриватися!" Це і є реакція. А раптом виявиться, що це найкращий друг дзвонить, розмова з ним підніме ваш настрій, і робота піде ще успішнішим? Якщо б ви йшли відповідати на дзвінок, відірвавшись від важливої справи, не з докорами і лайками в душі, а з надією на приємну розмову, це була б чуйність.

12. Життя як дуель. Кожен день ви робите вибір сотні, тисячі разів: обираєте слова, дії, стиль поведінки, одяг на прогулянку з гардеробу. Перш ніж вибрати чи добре, чи улесливе слово, підле або браво справу, згадайте про випадок, що я коротко розповім. Жив-був чоловік. Він мав славу відомим дуелянтом, кожен божий день за щось бився, відстоював свою честь силою зброї. Але одного разу довелося йому вступити в суперечку з професором-біологом. Професор був прихильником лише гарячих словесних поєдинків, але наш великий дуелянт, ображений словами біолога, викликав останнього на з'ясування відносин за допомогою зброї. Вибір зброї залишався за професором. Довго думав вчений муж, що ж вибрати! Настав фатальний ранок, зібралися всі учасники майбутнього дійства. Великий дуелянт запитав професора: "Яку зброю Ви обрали?" Професор же сів на галявині, розгорнув газету і дістав ... два гарячих, соковитих сосиски зі словами: "Давайте поснідаємо! Одна сосиска абсолютно звичайна, а іншу я начинили мікробами. З'ївши її, ви будете болісно вмирати! Ну ж, вибирайте свою сосиску!" При думці про можливу болісної смерті наш великий дуелянт впав у лють, розвернувся і гордо залишив "поле бою".

13. Уявіть, що ви купили щось дуже смачне, те, що вам найбільше хочеться з'їсти! Якщо ви використали за призначенням придбаний продукт відразу чи майже відразу, поки він ще свіжий, то зробите правильно. Якщо ж ви надумаєте економити, берегти, зберігати таку собі смакоту "до кращих часів", велика ймовірність того, що потім вам доведеться їсти несвіжий продукт, покритий цвіллю і Зів'яле. Він може стати зовсім не придатним для їжі, і ви викиньте його в помийницю. Точно так само багато хто вступає зі своїм життям: відкладають її на "потім", не дихають на повні груди, не проживають сьогоднішній день, а чекають недосяжного "завтра".

Джерело

0

3

14. Не скупіться на похвалу. Так-так, саме на теплу, щиру похвалу, а не на лестощі. Особливо це стосується ставлення до дитини. Якщо вам здається, що дитина (або ваш учень, вихованець) не гідний похвали, обов'язково спробуйте відшукати хоч найменший елемент, хоч крихітний привід для неї.

Розумна і щира похвала здатна змінити людину, надати йому сил і впевненості.

15. Ваше житло може стати для вас хатиною або палацом. Уявіть, що ви живете в крихітній однокімнатній квартирці з вікном, що виходить на сіру похмуру місцевість. Кожного ранку ви прокидаєтесь і буркотливо, з ненавистю говорите: "Ну і конура!" А якщо змінити ставлення, створити затишок, купити хоча б одну гарну річ в квартирку? Убоге житло може стати палацом. Також і палац буде для вас будкою, якщо ви нещасні, якщо вам некомфортно, незручно, незатишно в ньому.

16. Чи любите ви гранат? Так-так, фрукт є такий! Отож, неважливо, чи любите ви його чи ні, але якщо ви спробуєте відкусити відразу великий шматок, то відчуєте в роті гіркота. Гіркота дають перегородки, що розділяють зерна граната. Так само і життя - не можна прожити її всю відразу, одним махом - залишиться лише гіркота. Проживайте день за днем, немов з'їдаючи кожен раз по одному зернятку граната!

17. Одного разу до Наполеона привели молодого капітана, рекомендуючи прийняти його на службу. Наполеон запитав своїх генералів: "А чому ж такий гарний той капітан?" Йому відповіли: "Кілька днів тому капітан отримав перемогу, проявив хоробрість і мужність!" Наполеон подумав трохи і прорік: "Кілька днів тому ... це ясно, але що він зробить сьогодні і завтра?!" Більше про капітана ніде не згадувалося. Не варто постійно ховатися за минулими досягненнями. Вони, як холодна картопля - їстівне, але вже несмачно. Прагнете до нових, сьогоднішнім перемог!

18. Якщо ви поодинці не можете зробити щось, знайдіть однодумців, вони, напевно, є у вас. Так, в кожному вулику є особливі бджоли - бджоли-віялки. Вони займаються тим, що заганяють у вулик свіже повітря і видувають застояне. Одна така бджілка не зможе зробити нічого, але коли їх тисячі ...

19. Не міняйте пір'я на земляних черв'яків. Літав один молодий жайворонок зі своїм батьком, співав, слухав прекрасні пісні і був щасливий. Але раптом дзвін дзвоника там, на землі, привернув його увагу. Молода птиця спустилася з небес і побачила людину, дзвінкого дзвіночком і кричущого: "Продаю земляних черв'яків!" Жайворонок підійшов до людини і каже: "Я хочу обміняти свої пір'я на твоїх черв'яків!" Обмін відбувся, але ... жайворонок більше не зміг злетіти! Тільки тоді він зрозумів, як був дурний. Не прагніть міняти добре на краще!

20. Наше життя, як перський килим. Якщо подивитися на зворотний бік килима, вашому погляду постане потворна картина - незрозумілі вузли, без смаку сплетені нитки. Але варто подивитися на лицьову сторону килима - і прекрасний візерунок полонить вас чарівництвом гармонії. Часом життя здається нам хаосом, набором ситуацій, моментів, подій. Подивіться на її лицьову сторону!

21. Є така дитяча забава, доступна там, де є ескалатори, - бігти вгору по ескалатору, коли він йде вниз. Діти біжать стрімголов, але залишаються на місці. Так буває і в житті. За бурхливою діяльністю ховається застій, за суєтою - марне топтання на місці.

22. Іноді моя бабуся каже: "Давно я не була у своєї подруги з ..." Я відповідаю: "Ну, так з'їздив до неї, поки є час!" Бабуся в суєті днів забуває з'їздити у гості подружку, а незабаром дізнається, що той вже немає в живих. Знайома ситуація? І з вами таке бувало? Не втрачайте момент! Зробіть те, що просить душа: відвідайте людини, порадуйте, адже потім може бути пізно, а не сповнене бажання душі тяжким вантажем ляже на ваші плечі.

Нехай ці поради допоможуть вам бути щасливими і успішними!

Автор: Маргарита Мельникова

Джерело

0


Вы здесь » Твій світ » Успіх і мета » Як зробити життя більш плідним?


Рейтинг форумов | Создать форум бесплатно